Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 2 • L 1
-0C
Pt
0C
Sob
-1C
Nd
-1C
Pon
0C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPiłkarze BKS Bydgoszcz rozpoczęli zimowe przygotowania. Z kim zagrają przed ligą?
bks_bydgoszcz_paweł_dudzik_ST
13.01.2017 | 08:16

Piłkarze BKS Bydgoszcz rozpoczęli zimowe przygotowania. Z kim zagrają przed ligą?

Poznaliśmy plan sparingów bydgoskiego zespołu.

Na zdjęciu: Piłkarze BKS Bydgoszcz plasują się obecnie na piątym miejscu w tabeli.

Fot. ST

Dwa turnieje halowe i osiem sparingów – tak w liczbach prezentuje się zimowy okres przygotowawczy zawodników Budowlanego Klubu Sportowego. – Od początku zamierzamy pracować z piłką przy nodze – mówi trener Zbigniew Sieradzki.

Za graczami BKS są już testy wydolnościowe i szybkościowe, a także analiza skoczności i ważenie. Badania mają pomóc w zastosowaniu odpowiednich obciążeń podczas długiego zimowego szlifowania formy. – Wszystko w ramach przygotowanego ośmiotygodniowego makrocyklu – dodaje szkoleniowiec beniaminka klasy okręgowej.

Oprócz tradycyjnego budowania siły i wydolności, równolegle zawodnicy będą brali udział w turniejach w hali oraz pierwszych sparingach. Już w nadchodzącą sobotę w Zespole Szkół nr 28 przy ulicy Kromera w Fordonie odbędzie się IV Międzynarodowy Halowy Turniej Piłkarski o Puchar Prezesa Budowlanego Klubu Sportowego Bydgoszcz. W stawce pojawią się, oprócz gospodarzy (wystawią dwie ekipy – jedną złożoną z obecnych, drugą z byłych graczy klubu), zespoły Unii Solec Kujawski, Piasta Złotniki Kujawskie, Fali Świekatowo, Gryfa Sicienko, LKS Dąbrowa Chełmińska oraz niemieckiego SG Grossziethen. – Tydzień później czeka nas z kolei rewizyta pod Berlinem, również w turnieju halowym – wyjaśnia Zbigniew Sieradzki.

Po etapie halowym przyjdzie już czas na sparingi na dużym boisku. Większość z nich odbędzie się na sztucznej murawie kompleksu przy ulicy Sielskiej. I tak, już 28 stycznia BKS podejmie wspomnianego Piasta Złotniki Kuj., 11 lutego – Unię Solec Kuj., 18 lutego – Start Pruszcz, 25 lutego – Falę Świekatowo, 4 marca – Gryfa Sicienko i na zakończenie – tuż przed startem ligi – 11 marca Zdrój Ciechocinek. Do tego dochodzą dwa sparingi wyjazdowe – 1 lutego bydgoszczanie zagrają z Cuiavią Inowrocław na jej terenie, a trzy dni później – na Glinkach zmierzą się z Chemikiem Bydgoszcz. – Rywali dopasowaliśmy pod kątem ich siły i naszych założeń – testowania gry w ofensywie i defensywie, ale z naciskiem na grę piłką, czyli tak, jak lubimy – mówi trener Sieradzki.

Języczkiem u wagi każdych przygotowań są zmiany kadrowe. Na razie rewolucji w składzie BKS nie należy się spodziewać. Wiadomo, że wiosną drużyna przystąpi do rozgrywek bez Damiana Zagórskiego, który wybrał ofertę III-ligowej Wdy Świecie. Prawdopodobnie do zespołu dołączy za to Dawid Wiśniewski, w przeszłości gracz Zawiszy, który ostatnio występował w Serocku. – Do zespołu seniorów włączyliśmy również trzech juniorów starszych, bo z pracy z młodzieżą w naszym klubie możemy być naprawdę zadowoleni – podsumowuje opiekun BKS.

Po pierwszej części sezonu BKS Bydgoszcz zajmuje piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów. Do prowadzącej Wdy II/Strażaka Świecie traci dziewięć punktów. Początek rundy wiosennej – w połowie marca.


Powiązane treści