7C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPiłkarze bydgoskiego Zawiszy po kolejnym sparingu. Pokonali w nim Gedanię Gdańsk
07.02.2021 | 13:21

To był trzeci sparing Zawiszy przed rozpoczęciem rundy wiosennej.

Na zdjęciu: Adrian Brzeziński (w białej koszulce) strzelił jedynego gola dla Zawiszy w sparingu z Gedanią Gdańsk.

Za piłkarzami bydgoskiego Zawiszy trzeci mecz sparingowy w zimowym okresie przygotowawczym. Zespół Piotra Kołca pokonał w nim Gedanię Gdańsk.

„Niebiesko-czarni” w pierwszym meczu kontrolnym pokonali Pogoń Łobżenica 5:1, a w tygodniu ulegli 1:3 III-ligowemu Sokołowi Kleczew, a w sobotę rozegrali trzeci mecz sparingowy. Pierwotnie, Zawisza miał się w nim zmierzyć na stadionie przy ul. Sielskiej z Unią Solec Kujawski, jednak w ostatniej chwili doszło do zmiany rywala – bydgoski zespół zagrał z Gedanią Gdańsk, a mecz odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Bronikowskiego.

Trener Kołc miał do dyspozycji w trakcie meczu z Gedanią dwudziestu czterech zawodników. W meczu padł tylko jeden gol, a jego autorem na początku drugiej połowy był Adrian Brzeziński.

W nadchodzącym tygodniu, Zawisza ma rozegrać kolejne dwa mecze sparingowe – w środę (10 lutego) z Chełminianką Chełmno, a w sobotę (13.02) z Jeziorakiem Iława.

ZAWISZA BYDGOSZCZ – GEDANIA GDAŃSK 1:0 (0:0)
Bramka: Adrian Brzeziński 52′

ZAWISZA / I połowa: Stypczyński – Stoppel, Jastrzembski, testowany, Mat. Oczkowski – Sochań, Mielcarek – Kozłowski, Jaskólski, Prejs – Furst; II połowa: Mich. Oczkowski – Zniszczol, testowany II, Czyżniewski, Witucki – Brzeziński, Deresiewicz, Mielcarek, testowany III, Żyliński – Żylski.