Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Piłkarze Zawiszy wygrali pierwszy sparing. Są kolejne ruchy kadrowe

Dodano: 09.07.2022 | 16:11

Na zdjęciu: Jedną z bramek dla Zawiszy w sparingu w Ostródzie strzelił Stanisław Wędzelewski.

Fot. Archiwum

Piłkarze bydgoskiego Zawiszy pokonali Sokoła Ostróda 5:1 w pierwszym sparingowym meczu przed nowym sezonem ligowym. Dwa gole strzelili gracze testowani przez sztab szkoleniowy „niebiesko-czarnych”.

Mecz w Ostródzie był pierwszym z serii czterech spotkań kontrolnych, jakie przed wznowieniem ligowych rozgrywek rozegrają w letnim okresie przygotowawczym piłkarze bydgoskiego Zawiszy.

W sparingu z Sokołem, trener Piotr Kołc testował aż sześciu zawodników, a dwóch z nich wpisało się na listę strzelców. Oprócz nich, dla bydgoszczan trafili jeszcze Stanisław Wędzelewski, Kamil Żylski i Wojciech Mielcarek, a Zawisza wygrał to spotkanie 5:1.


SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Terminarz rundy jesiennej grupy II piłkarskiej III ligi w sezonie 2022/2023


Tymczasem na Gdańskiej 163 kolejne ruchy kadrowe. Wczoraj informowaliśmy, że na zasadzie wypożyczenia z Wisły Płock do Zawiszy trafił bramkarz Michał Oczkowski, a umowy z klubem na nadchodzący sezon w ostatnich dniach podpisali dwaj inni bramkarze Michał Dumieński i Jarosław Tkaczyk, a także pomocnik Wojciech Mielcarek i napastnik Piotr Okuniewicz.

Wcześniej, kontraktami na nadchodzący sezon z Zawiszą związali się również napastnik Kamil Żylski, pomocnicy Korneliusz Sochań, Maciej Koziara i Jan Chachuła oraz obrońcy Adam Paliwoda, Cyprian Maciejewski i Mateusz Oczkowski. Obok Michała Oczkowskiego, nowym zawodnikiem w drużynie jest pozyskany z Unii Janikowo obrońca Patryk Urbański. Jak już informowaliśmy, z Zawiszą pożegnało się siedmiu zawodników. Do zmiany doszło także w sztabie szkoleniowym – nowym asystentem Piotra Kołca został Artur Cielasiński, który zastąpił Marcina Samborskiego.

Kolejny sparing, Zawisza rozegra za tydzień na wyjeździe z Wisłą Płock.

PIŁKA NOŻNA – MECZ SPARINGOWY – 9.07.2022 R.

SOKÓŁ OSTRÓDA – ZAWISZA BYDGOSZCZ 1:5
Bramki: Stanisław Wędzelewski, testowany I, testowany II, Kamil Żylski, Wojciech Mielcarek – dla Zawiszy.

ZAWISZA (I połowa): Oczkowski – testowany I, testowany II, Paliwoda, Chachuła, Sochań, testowany III, Wędzelewski, testowany IV, testowany V, testowany VI; II połowa: Tkaczyk – Oczkowski, Urbański, Maciejewski, testowany I, testowany II, Żelazo, Mielcarek, testowany IV, testowany V, testowany VI oraz Żylski, Okuniewicz, Koziara, Sobieralski, Nowak.

0 0 votes
Article Rating
Piłkarze Zawiszy wygrali pierwszy sparing. Są kolejne ruchy kadrowe
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments