Bydgoszcz
-0C
Niebo głównie zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 6km/h NE
H 0 • L -2
-4C
Wt
-4C
Sr
-3C
Czw
-1C
Pt
-3C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePILNE! Niewybuch odnaleziony w centrum Bydgoszczy. Na miejsce udają się saperzy [AKTUALIZACJA]
14.02.2021 | 14:41

PILNE! Niewybuch odnaleziony w centrum Bydgoszczy. Na miejsce udają się saperzy [AKTUALIZACJA]

Na zdjęciu: Teren przy skrzyżowaniu ulicy Dworcowej i Matejki został odgrodzony policyjną taśmą. Trwa oczekiwanie na przyjazd saperów.

Fot. Stanisław Gazda / zdjęcie ilustracyjne

W niedzielę od jednego z Czytelników otrzymaliśmy sygnał o odgrodzonym policyjną taśmą terenie u zbiegu ulic Dworcowej oraz Matejki. Z informacji, które przekazali nam policjanci, wynika, że odkryto tam niewybuch.

Wiadomość od Czytelnika otrzymaliśmy przed południem. Od funkcjonariuszy policji udało nam się uzyskać więcej informacji na temat powodów akcji. Okazało się, że policjanci oddzielili taśmą i zabezpieczyli okoliczny teren z uwagi na znalezienie wspomnianego niewybuchu. Nie mamy jednak na razie informacji, jaki dokładnie ładunek odkryto w centrum miasta.

Wiadomo natomiast, że akcja zabezpieczająca trwa już od kilku godzin. Jak przekazał nam st. asp. Piotr Duziak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, w drodze na miejsce zgłoszenia są saperzy. Zajmą się zabezpieczeniem niewybuchu i wywiezieniem go poza zamieszkały rejon.

[AKTUALIZACJA – godz. 17:00]

Saperzy po przybyciu na miejsce zneutralizowali znalezisko. Okazało się, że w jednym z pojemników na śmieci znajduje się jedynie pusta obudowa po pocisku artyleryjskim.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści