Bydgoszcz
2C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 3 • L 1
3C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
7C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPILNE: Nowe wytyczne dla placówek handlowych. Są też informacje o gastronomii, kulturze i szkołach
morawiecki
21.11.2020 | 10:20

PILNE: Nowe wytyczne dla placówek handlowych. Są też informacje o gastronomii, kulturze i szkołach

Na zdjęciu: Mateusz Morawiecki poinformował o nowych zasadach działania placówek handlowych.

Fot. Krystian Maj/KPRM

W sobotę o godz. 10:00 odbyła się konferencja prasowa rządu. W jej trakcie premier Mateusz Morawiecki poinformował o obostrzeniach, które będą funkcjonować w najbliższych tygodniach.

Chociaż od kilku dni obserwujemy pewną względną stabilizację liczby zakażeń, to jednak wirus cały czas zbiera swoje śmiertelne żniwo. Pod każdą informacją o zgonie kryje się ludzka tragedia, ludzki ból i doświadczamy tego w wielu polskich rodzinach – mówił Morawiecki, przyznając, że z zatrwożeniem spogląda na liczbę zgonów. Obecnie siedmiodniowa krocząca średnia zakażeń w kraju to około 20-22 tys. dziennie. W kraju jest 37 tys. łóżek dla chorych na COVID-19, z czego 40 proc. jest wolnych oraz 3 tys. respiratorów, spośród których kilkaset jest wolnych.

Premier apelował, aby nadal przestrzegać zasad sanitarnych i być solidarnym. Stąd akcja „100 dni solidarności”. Po tym czasie może być dostępna szczepionka. – Przed nami okres świąt. Apeluję, aby to były spotkania w małym gronie, takim jak mieszkamy. Aby nie przemieszczać się między miastami – stwierdził Morawiecki.

Następie premier poinformował o obostrzeniach w najbliższych tygodniach:

– Od przyszłej soboty (28.11) placówki handlowe będą mogły działać, zachowując najwyższy reżim sanitarny.

– Gastronomia, kina, teatry, siłownie również nakłaniały do zmian, jednak za radą epidemiologów pozostaną zamknięte do 27 grudnia. Przed świętami pojawi się informacja, co dalej.

– Szkoły do świąt pozostaną zamknięte. Ferie zimowe zostaną skumulowane zostaną w jednym okresie i odbędą się już między 4 a 17 stycznia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
3 miesięcy temu

Brak słów na tych idiotów.
Ludzie mają rezerwację na ferie zimowe.
Nic ich nie interesuje.
Kościoły niech zamkną w pierwszej kolejności.

Powiązane treści