Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 12 • L 10
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPILNE: Nowe wytyczne dla placówek handlowych. Są też informacje o gastronomii, kulturze i szkołach
Mateusz Morawiecki
21.11.2020 | 10:20

PILNE: Nowe wytyczne dla placówek handlowych. Są też informacje o gastronomii, kulturze i szkołach

Na zdjęciu: Mateusz Morawiecki poinformował o nowych zasadach działania placówek handlowych.

Fot. Krystian Maj/KPRM

W sobotę o godz. 10:00 odbyła się konferencja prasowa rządu. W jej trakcie premier Mateusz Morawiecki poinformował o obostrzeniach, które będą funkcjonować w najbliższych tygodniach.

Chociaż od kilku dni obserwujemy pewną względną stabilizację liczby zakażeń, to jednak wirus cały czas zbiera swoje śmiertelne żniwo. Pod każdą informacją o zgonie kryje się ludzka tragedia, ludzki ból i doświadczamy tego w wielu polskich rodzinach – mówił Morawiecki, przyznając, że z zatrwożeniem spogląda na liczbę zgonów. Obecnie siedmiodniowa krocząca średnia zakażeń w kraju to około 20-22 tys. dziennie. W kraju jest 37 tys. łóżek dla chorych na COVID-19, z czego 40 proc. jest wolnych oraz 3 tys. respiratorów, spośród których kilkaset jest wolnych.

Premier apelował, aby nadal przestrzegać zasad sanitarnych i być solidarnym. Stąd akcja „100 dni solidarności”. Po tym czasie może być dostępna szczepionka. – Przed nami okres świąt. Apeluję, aby to były spotkania w małym gronie, takim jak mieszkamy. Aby nie przemieszczać się między miastami – stwierdził Morawiecki.

Następie premier poinformował o obostrzeniach w najbliższych tygodniach:

– Od przyszłej soboty (28.11) placówki handlowe będą mogły działać, zachowując najwyższy reżim sanitarny.

– Gastronomia, kina, teatry, siłownie również nakłaniały do zmian, jednak za radą epidemiologów pozostaną zamknięte do 27 grudnia. Przed świętami pojawi się informacja, co dalej.

– Szkoły do świąt pozostaną zamknięte. Ferie zimowe zostaną skumulowane zostaną w jednym okresie i odbędą się już między 4 a 17 stycznia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
10 miesięcy temu

Brak słów na tych idiotów.
Ludzie mają rezerwację na ferie zimowe.
Nic ich nie interesuje.
Kościoły niech zamkną w pierwszej kolejności.

Powiązane treści