Bydgoszcz
9C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 11 • L 8
10C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaPiosenki Młynarskiego zabrzmią przy Brdzie. Kolejny koncert w ramach Rzeki Muzyki
Bonczyk_DSC_6643lr_pp
18.07.2019 | 09:51

Piosenki Młynarskiego zabrzmią przy Brdzie. Kolejny koncert w ramach Rzeki Muzyki

Na zdjęciu: Jacek Bończyk wraz z zespołem zagra w niedzielę przy Operze Nova.

Fot. mat. prasowe

W najbliższą niedzielę, 21 lipca koncert w ramach Rzeki Muzyki zagra Jacek Bończyk. W amfiteatrze przy Operze Nova wykona on wraz z zespołem piosenki z repertuaru Wojciecha Młynarskiego.

Jacek Bończyk to laureat Grand Prix XXI Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2000 r., aktor teatralny i filmowy, piosenkarz, autor tekstów piosenek, scenarzysta i reżyser spektakli muzycznych. Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Ma w swoim dorobku dziesiątki ról w spektaklach teatralnych, takich jak: „Cabaret”, „Skrzypek na dachu”, „Śniadanie u Tiffany’ego”, „Sztukmistrz z Lublina”, „Chicago”, „Tuwim dla dorosłych”, „Klatka Wariatek”, a także role w filmach i serialach telewizyjnych.

Zobacz również:

Nordic Astrum na sprzedaż

Od 2010 roku jest członkiem Rady Artystycznej Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W latach 2013–2016 pełnił funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego. Od 2018 roku objął posadę dyrektora artystycznego Teatru Rozrywki w Chorzowie.

Jacek Bończyk przez wiele lat współpracował z Wojciechem Młynarskim. Sam Mistrz pisał o nim tak: – Jacek Bończyk posiada wyjątkowe predyspozycje do zajmowania się piosenką aktorską. Po pierwsze jest utalentowany. Po drugie ma gruntowne przygotowanie zawodowe, jest dobrym aktorem dramatycznym. Po trzecie jest muzykalny i po czwarte wreszcie – posiadł w znacznej mierze umiejętność najtrudniejszą połączenia tego wszystkiego w sceniczny skrót. Bo piosenka aktorska bazuje na owym skrócie, jest tym rodzajem teatru, gdzie wszystko dzieje się szybko, na zagranie całej roli przypada nie więcej niż trzy minuty – komplementował Młynarski.

Podczas niedzielnej Rzeki Muzyki Bończyk wykona swój recital „Absolutnie… czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego”. Jego premiera odbyła się w październiku 2018, w warszawskim Teatrze Ateneum. Na scenie amfiteatru przy Operze Nova zaprezentuje się Jacek Bończyk, a także dwóch towarzyszących mu muzyków: Fabian Włodarek (piano, akordeon) i Wojciech „Gumiś” Gumiński lub Paweł Pańta (kontrabas). Program wypełnią piosenki doskonale znane, jak „W co się bawić”, „Nie ma jak u mamy”, „Jesteśmy na wczasach”, „Dziewczyny bądźcie dla nas dobre na wiosnę”, „Bynajmniej“, „Ogrzej mnie”. Każdą z piosenek Jacek Bończyk poprzedza kilkoma słowami osobistego wyjaśnienia lub też anegdotą z życia Wojciecha Młynarskiego, jak przy tytułowym „Absolutnie” czy przy „Alkoholikach z mojej ulicy”.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści