Bydgoszcz
0C
99% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 0 • L 0
3C
Sob
4C
Nd
8C
Pon
9C
Wt
8C
Sr
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPiotr Król: Wynik PiS oznacza swobodę realizacji postulatów, ale i większą odpowiedzialność
Piotr Król
26.10.2015 | 06:45

Piotr Król: Wynik PiS oznacza swobodę realizacji postulatów, ale i większą odpowiedzialność

Prawo i Sprawiedliwość ma według badań sondażowych szansę na objęcie samodzielnych rządów.

Na zdjęciu: Piotr Król startował w niedzielnych wyborach jako "dwójka" na liście PiS do sejmu.

Fot. Eryk Dominiczak

Wyniki badań exit polls przygotowanych przez IPSOS wskazują, że Prawo i Sprawiedliwość może w nadchodzącej kadencji sejmu liczyć na bezwzględną większość. Co to oznacza w praktyce i jakie są założenia partii na najbliższe dni – zapytaliśmy posła minionej kadencji Piotra Króla.

Przede wszystkim oznacza to, że będziemy mieli swobodę realizacji swoich postulatów wyborczych, ale z drugiej strony – oznacza to, że wszyscy będą szczególnie patrzeć na nasze ręce – przekonuje w rozmowie z nami Król. I dodaje, że ewentualne samodzielne rządy wykluczają szukanie alibi w postaci zachowań koalicjanta. – Nie będziemy mogli tłumaczyć się, że część postulatów zniknęła z naszego programu z uwagi na porozumienie z inną partią – podkreśla.

Zdaniem Króla, różnica („na poziomie 40 do 20”) w szacunkowych rezultatach wyborów oznacza, że Polacy byli zmęczenie rządami Platformy Obywatelskiej i pokazali jej „podwójną czerwoną kartkę”. – Ale to także efekt trudnej kampanii, w którą mocno zaangażowała się bardzo duża grupa osób. Wykonaliśmy sporą pracę, przekonując do naszych postulatów – uważa polityk PiS. – Teraz czekamy na oficjalne wyniki, które ogłosi Państwowa Komisja Wyborcza.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail