[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

MZK ma nowego prezesa. Załoga dobrze go zna

Dodano: 05.09.2022 | 22:23

Na zdjęciu: Potrzeba znalezienia nowego prezesa MZK zaistniała po czerwcowym strajku w MZK.

Fot. Szymon Fiałkowski

Piotr Szałkowski został nowym prezesem Miejskich Zakładów Komunikacyjnych w Bydgoszczy. Wybrano go po poniedziałkowej serii rozmów z kandydatami.

O stanowisko oprócz Szałkowskiego ubiegali się też Piotr Bojar ze spółki Tramwaj Fordon oraz Jacek Szemraj dotychczas związany z Przedsiębiorstwem Komunikacji Autobusowej w Gdyni. Pierwsze spotkania z kandydatami odbyły się w sierpniu. Wówczas nie wybrano nowego prezesa, a kolejną serię spotkań zaplanowano na poniedziałek, 5 września. Przedstawiciele rady nadzorczej spotkali się dziś z każdym z kandydatów. Po rozmowach podjęto decyzję, że nowym prezesem zostanie Piotr Szałkowski.

Nowy prezes był dotychczas kierownikiem działu autobusowego, więc dla załogi nie jest osobą obcą. – Jeśli przedstawione propozycje będą realizowane, to oczywiście jako związek i załoga będziemy go popierać. Natomiast obawiamy się mocno, że te zaproponowane zmiany będzie bardzo trudno wprowadzić – mówi przewodniczący związku zawodowego Andrzej Arndt.

Wspomniane propozycje zmian to między innymi restrukturyzacja zatrudnienia, zmniejszenia liczebności kierownictwa czy renegocjacja umów z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, co jest – jak zaznacza Arndt – bardzo ważnym elementem, gdyż niekorzystne umowy są jedną z głównych przyczyn upadania spółki.

Konieczność wyboru nowego prezesa zaistniała po tym, jak do dymisji podał się Andrzej Wadyński. Był to jeden z warunków pracowników, którzy strajkowali w czerwcu.

MZK ma nowego prezesa. Załoga dobrze go zna
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grześ
Grześ
2 miesięcy temu

Tam gdzie miesza Solidarność nie może być dobrze. To samo będzie w przypadku MZK-upadek tej spółki to tylko kwestia czasu. No, ale Pan Napierała twierdzi, że „Wy się nie znacie”….