Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 9 • L 8
12C
Wt
15C
Sr
17C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPiS przeprosi prezydenta Bruskiego. W telewizji [WIDEO]
24.02.2017 | 15:00

PiS przeprosi prezydenta Bruskiego. W telewizji [WIDEO]

Sąd zobligował polityków PiS-u do przeproszenia prezydenta Bruskiego.

Prawo i Sprawiedliwość będzie musiało przeprosić prezydenta Rafała Bruskiego za podanie nieprawdziwych informacji w spocie reklamowym. W piątek bydgoski urząd miasta poinformował o wydaniu decyzji ostatecznej przez sąd.

O sprawie informowaliśmy w grudniu 2015 roku, gdy Sąd Apelacyjny w Gdańsku zobowiązał Prawo i Sprawiedliwość do przeprosin za sugerowanie, że prezydent Bruski pomógł swojemu bratu w uzyskaniu milionowego kontraktu.Taka informacja pojawiła się w spocie podsumowującym połowę pierwszej kadencji Bruskiego. Wideo nadal dostępne jest na kanale bydgoskiego oddziału partii na YouTube.

Od ówczesnej decyzji PiS odwołał się, ale Sąd Najwyższy podtrzymał wyrok organu niższej instancji. Urząd Miasta  w Bydgoszczy wydał w tej sprawie komunikat:

„W dniu 30 stycznia 2017 r. Sąd Najwyższy wydał postanowienie sygn. IVCSK368/16 o odmowie przyjęcia skargi kasacyjnej wniesionej przez partię Prawo i Sprawiedliwość dotyczącej wyroku Sądu Apelacyjnego w Gdańsku z dnia 16 grudnia 2015r. Sygn. Akt V ACa 271/17.

Od dnia 1 marca 2017r. zaczną być emitowane przeprosiny Prawa i Sprawiedliwości o następującej treści:

„Partia Prawo i Sprawiedliwość przeprasza Prezydenta Bydgoszczy Pana Rafała Bruskiego za to, że w spocie filmowym podsumowującym połowę kadencji podała nieprawdziwą informację sugerującą, że Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski pomógł w uzyskaniu swojemu bratu milionowego kontraktu, przez co naruszyła dobra osobiste Rafała Bruskiego”.

Zgodnie z wyrokiem sądu przeprosiny muszą być wyemitowane przez pięć kolejnych, następujących po  sobie dni pomiędzy godziną 18:00 a 19:00 na antenie TVP Bydgoszcz.

Dodatkowo zgodnie z wyrokiem partia Prawo i Sprawiedliwość musi wpłacić kwotę 5 000 zł na rzecz Hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.”


Powiązane treści