Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
15C
Czw
11C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPiS szykuje się do wyborów i chce spotkania z prezydentem Bydgoszczy
12.06.2017 | 17:08

PiS szykuje się do wyborów i chce spotkania z prezydentem Bydgoszczy

O swojej aktywności mówili dziś przedstawiciele lokalnych władz PiS.

Na zdjęciu: Podczas konferencji prasowej.

Fot. Stanisław Gazda

Pełnomocnik PiS ds. wyborów samorządowych poseł Łukasz Schreiber, koordynator okręgowy poseł Piotr Król, szef klubu radnych PiS w Sejmiku Wojewódzkiego Michał Krzemkowski, szef klubu radnych PiS w Radzie Miasta Bydgoszczy Mirosław Jamroży oraz poseł Tomasz Latos. Taki skład osobowy podczas dzisiejszej konferencji prasowej, to nie przypadek. Mówiono bowiem o przygotowaniach do wyborów samorządowych oraz zaproszeniu Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego do siedziby Prawa i Sprawiedliwości na dyskusję dotyczącą potrzeb i problemów naszego miasta.

A jest tu wiele do zrobienia – uważają radni PiS. Sami podejmują wiele różnorodnych inicjatyw, o których – jak uważają – prezydent Bruski może nawet nie mieć pojęcia. Jesteśmy aktywni – mówią – bo wykazywanie się aktywnością jest wręcz obowiązkiem wobec wyborców. Zobowiązujące są także uwagi mieszkańców, przychodzących na dyżury poselskie. Warto rozmawiać i współpracować z prezydentem Bydgoszczy, stąd pomysł zaproszenia go na rozmowę do środowiska, które ma większość w polskim parlamencie.

Zaproszenie do prezydenta Rafała Bruskiego lada dzień zostanie wysłane. Termin powinien odpowiadać każdej ze stron. –Tylko w duchu dialogu można osiągnąć jeszcze więcej, jeżeli chodzi o wsparcie dla Bydgoszczy – przekonywał poseł Latos.

Czego miałyby dotyczyć rozmowy? Na pewno pojawi się temat spraw, które posłom i senatorom PiS udało się załatwić dla Bydgoszczy w Warszawie. Poza tym trzeba będzie porozmawiać o wszystkim, co dotyczy miasta, co boli jego mieszkańców, jak prezydent miasta zaradza problemom Bydgoszczy, jak widzi przyszłość miasta, sprawę budżetu obywatelskiego, czy prezydent Bydgoszczy dostrzega te same problemy, które widzą radni PiS. Ci nie chcieli jednak podać konkretów, uważając, iż sygnalizowanie za pomocom mediów spraw, które należy poruszyć, może spowodować skutek odwrotny do oczekiwanego.

Sprawa wyborów. Powstał zespół ds. wyborów samorządowych. Najważniejsze ich cele są dwa: zmiany personalne i przede wszystkim programowe – wylicza poseł Schreiber, który informuje, iż powołanych zostało sześciu obwodowych koordynatorów. W Bydgoszczy funkcję szefa zespołu pełnił będzie Michał Krzemkowski. Pierwszymi krokami będą spotkania z mieszkańcami bydgoskich osiedli. Do nich skierowana również zostanie specjalna ankieta. Sprawami programowymi zajmował będzie się europoseł Kosma Złotowski. Z kolei poseł Piotr Król będzie koordynował wybory samorządowe w okręgu wyborczym obejmującym dawne województwo bydgoskie. Ambicją jest zorganizowanie w ciągu kilku miesięcy spotkań przedwyborczych w każdej gminie znajdującej się na terenie okręgu. Po to, by wsłuchać się w głosy mieszkańców co do oceny władz samorządowych oraz żeby poznać ich propozycje zmian personalnych na lokalnej drabinie stanowisk.


Podobne wpisy

Powiązane treści