Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 7km/h WNW
H 6 • L 5
4C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPiS upokorzył Lecha Kaczyńskiego [Kowalski na koniec roku]
31.12.2017 | 13:42

PiS upokorzył Lecha Kaczyńskiego [Kowalski na koniec roku]

Znów głośno o Bydgoszczy w całej Polsce.

Na zdjęciu: Wojewoda oraz radni Prawa i Sprawiedliwości chcą w Bydgoszczy ulicy Lecha Kaczyńskiego.

Fot. archiwum

Próba siłowego narzucenia przez PiS nadania imienia Lecha Kaczyńskiego podrzędnej ulicy na Kapuściskach, to wykorzystywanie tragicznej śmierci do małych celów politycznych. Bardzo dobrze, że większość radnych miejskich nie dała się wciągnąć w tę nikczemną grę

Marcin Kowalski

Znów głośno o Bydgoszczy w całej Polsce. Poszło o przemianowanie przez radę miasta ulicy Lecha Kaczyńskiego na ulicę Planu Sześcioletniego. Średnio zorientowany odbiorca mediów, do którego dotarł ten komunikat, mógł poczuć się zniesmaczony, szczególnie jeśli podała mu go jedna z pisowskich szczujni telewizyjno-gazetowo-internetowych. Ich narracja przedstawia się mniej więcej następująco: Lech Kaczyński wytrzymał jako patron ulicy tylko jedną dobę. Karłowaci moralnie, tchórzliwi i mściwi postbolszewicy, w imię krzewienia komunizmu, leczenia swych kompleksów oraz strachu przed wielkością Jedynego Niekomunistycznego Prezydenta III RP, postanowili wyrugować Bohatera z kart miejskiej historii. W pośpiechu i panice, naruszając majestat śmierci, nie wysłuchali rozpaczliwych apeli takich tuzów wrażliwości i intelektu jak Mirosław Jamroży czy Krystian Frelichowski, i zastąpili lenionowsko-stalinowskim, zbroczonym polską krwią Planem Sześcioletnim, Ukochanego przez wszystkich Lecha Kaczyńskiego.

Jeśli w czyimś postępowaniu w tej wrażliwej sprawie doszukiwać się bolszewickich wzorców, to można ich znaleźć całkiem sporo u towarzyszy z Prawa i Sprawiedliwości. To oni idą drogą wytyczoną przez komunistycznych propagandzistów. Robią przy tym ludziom wodę z mózgów, a śmierć jednego ze swoich ojców-założycieli służy im jedynie po to, żeby przywalić nią jak bejsbolową pałą w tych, którzy mają czelność myśleć inaczej.

W Bydgoszczy nie będzie na razie ulicy Lecha Kaczyńskiego nie dlatego, że zawiązał się jakiś spisek, a radni PO i SLD nie mają sumień. Nie będzie takiej ulicy, bo nie chcą tego bydgoszczanie. To wybrany przez nich samorząd zarządza miastem, a nie pisowscy namiestnicy, miernoty podesłane w teczkach po partyjnej linii z okolicznych wiosek. Oni mogą sobie przykręcić tabliczki jakie tam tylko im się podoba, na swoim polu, a nie w cudzym mieście, do którego nie mają żadnych praw.

Lech Kaczyński został upokorzony, to fakt. Pamięć o jego śmierci zaszargano, to fakt. Wykorzystano do politycznych gierek, trudno zaprzeczyć. Kto za tym stoi? Ci, którzy od lat cynicznie kłamią, że w Smoleńsku doszło do zamachu, mordu, wybuchów. Autorzy największego w nowożytnej historii fake newsa, u podstaw którego leży nie tylko wieczne napiętnowanie  mianem morderców swoich politycznych przeciwników, ale też zbudowanie Kultu Lecha Kaczyńskiego opartego na całkowicie chybionych przesłankach. Oni wiedzą, że Lech Kaczyński nie był wybitnym strategiem, mężem stanu, wizjonerem. Był dobrym człowiekiem, tego nikt nie kwestionuje, jednak już fatalnym prezydentem bez większych szans na reelekcję. Na ulice jego imieniem być może kiedyś przyjdzie czas, jeśli tylko samorząd przegłosuje taki wniosek.

W Bydgoszczy ten czas jeszcze nie nadszedł. Warto, żeby ci, którzy mają gęby wypchane antykomunizmem, sobie to uświadomili. Nie jesteście zadekretować wszystkiego. Przed wami podobnie myśleli komuniści, dzisiaj są na śmietniku historii, wraz ze swoimi patronami. Idziecie tą samą drogą, tylko z dużo większym impetem.

Marcin Kowalski

Felietonista, właściciel Markomedia.pl

Najczęściej nominowany do dziennikarskiej nagrody Grand Press w historii tego wyróżnienia, prowadzi firmę medialną Markomedia.pl. Jego felietony „Kowalski na dobry tydzień” co poniedziałek ukazują się w portalu metropoliabydgoska.pl

Panel dyskusyjny


Powiązane treści