Bydgoszcz
7C
Opady
49% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 8 • L 6
3C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPiS zmusza nas do metropolii z Toruniem
03.10.2017 | 21:47

PiS zmusza nas do metropolii z Toruniem

Na zdjęciu: Toruńskie elity chcą na siłę zmusić Bydgoszcz do współpracy

Fot. Archiwum

Powołana przez miasto Metropolia Bydgoszcz okazała się strzałem w dziesiątkę: nikogo bowiem w tym przypadku nie trzeba zachęcać do współpracy. Solec Kujawski, Koronowo, Nakło czy Białe Błota to naturalne zaplecze ludnościowe naszego miasta. Korzystanie z bydgoskich kin, teatrów, galerii handlowych, szkół czy uniwersytetów, współpraca przedsiębiorców są codziennością, a projekt realizowany przez miasto jest wyłącznie spełnieniem oddolnych oczekiwań.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie wsłuchuje się jednak w głosy mieszkańców i ponownie narzuca swoje, w ich mniemaniu idealne, rozwiązania. Zmuszanie Bydgoszczy do tworzenia tzw. ZITów to gigantyczne nieporozumienie. Oderwanie się od Torunia, które obserwujemy od kilku lat w Bydgoszczy, wychodzi naszemu miastu na dobre. Nie ma co oglądać się na mniejszego sąsiada, który do tej pory ciągnął nas w dół. Najnowsze dane o bezrobociu – najniższym w historii – pokazują, że podążamy dobrą drogą. Drogą, w której nie ma miejsca na ciągłe przepychanki z Toruniem.

Doskonałym przykładem pokazującym nieszczere intencje toruńskich polityków jest przykład Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu. W momencie tworzenia tej instytucji przekonywano nas, że nie będzie ona drenowała budżetu województwa, m.in. nie będzie konieczności tworzenia dla niej odrębnych gmachów generujących koszty. Minęło raptem kilkanaście miesięcy, a już wypłynęły projekty budowy nowego, okazałego budynku kosztem 22 milionów złotych. Pieniądze te nie będą jednak pochodzić z budżetu miasta Torunia, lecz z pieniędzy wojewódzkich – należących do wszystkich mieszkańców Kujaw i Pomorza. Czy Bydgoszcz też może liczyć na tak hojne prezenty?

Bydgoszcz i Toruń to dwa różne światy, które chcą rozwijać się odrębnie. Bagatelizowanie głosu ponad pół miliona mieszkańców naszego miasta i przyległych gmin to niewybaczalny błąd. Jarosławie Kaczyński nie idź tą drogą. Pozwól nam z dumą budować odrębną metropolię opartą na zaufaniu, przyzwyczajeniach, realnych uwarunkowaniach. Pozwól nam budować Metropolię Bydgoszcz.

Jakub Mendry

Radny Miasta Bydgoszczy

Radny Miasta Bydgoszczy.

Panel dyskusyjny


Podobne wpisy

Powiązane treści