Bydgoszcz
5C
Słonecznie
70% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 5 • L 5
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaPiwnica Pod Baranami wystąpi w Bydgoszczy. Mamy podwójne zaproszenie [KONKURS]
piwnica pod baranami
07.12.2017 | 11:52

Piwnica Pod Baranami wystąpi w Bydgoszczy. Mamy podwójne zaproszenie [KONKURS]

Na zdjęciu: Piwnica Pod Baranami wystąpi w Bydgoszczy.

Fot. mat. prasowe

Na początku stycznia w Operze Nova wystąpi Piwnica pod Baranami. Dla naszych Czytelników mamy do wygrania podwójne zaproszenie na koncert.

Słowem, które najlepiej opisuje tradycyjny piwniczny koncert świąteczny jest „magia”. Już sam tytuł koncertu Kolędy i Pastorałki „Dla Miasta i Świata” jest zimowy i magiczny oraz otula słuchacza niezwykłą tajemnicą. Muzyka od samego początku wprowadza słuchacza w tajemniczy świat a kolejne etapy widowiska muzycznego odkrywają historię krakowskiej legendy.

Kraków, mgła, śnieg, kolędnicy, galicyjskie wino to obrazy, które zimową porą towarzyszą świątecznym koncertom Piwnicy Pod Baranami. Spektakle legendarnej Piwnicy gromadzą od wielu lat tysiące widzów pragnących zatopić się w nastrój krakowskiej cyganerii i magiczny świat sztuki. Zespół rozpoczął sześćdziesiąty sezon swojej działalności kultywując w swoim przesłaniu najlepsze wzorce europejskiego kabaretu, rodzimych teatrzyków przedwojnia, jak i tego bardziej współczesnego. Wszystkie utwory to oryginalne kompozycje Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Preisnera, do tekstów Dymnego, Nowaka, Długosza, Wójtowicza i innych. Ten niezwykły występ – który już od 20 lat przygotowują twórcy i kompozytorzy związani z Piwnicą, co roku prezentując nowy repertuar – będziemy mieli okazję obejrzeć w wykonaniu ponad 30-osobowej grupy artystów, gwiazd i muzyków Piwnicy pod Baranami.

Koncert odbędzie się w środę, 3 stycznia w Operze Nova. Początek o godz. 19. Dla naszych Czytelników mamy podwójne zaproszenie. Aby je wygrać należy napisać na adres konkurs@metropoliabydgoska.pl, w treści podając swoje imię, nazwisko, a także odpowiedź na pytanie: Kiedy i gdzie założono Piwinicę Pod Baranami? Na odpowiedzi czekamy do niedzieli, 10 grudnia, do godz. 18.


Powiązane treści