Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 14 • L 13
10C
Sob
14C
Nd
9C
Pon
12C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePiwo bezalkoholowe było za ciężkie. ITD namierzyła przeładowane ciężarówki na DK 10 i A1
itd bydgoszcz
21.05.2021 | 15:42

Piwo bezalkoholowe było za ciężkie. ITD namierzyła przeładowane ciężarówki na DK 10 i A1

Na zdjęciu: W obydwu przypadkach wobec przewoźników drogowych zostały wszczęte postępowania administracyjne o nałożenie kar pieniężnych z tytułu przekroczeń dopuszczalnych mas całkowitych i nacisków osi.

Fot. WITD

W mijającym tygodniu patrole Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymały kolejne przeładowane pojazdy na kujawsko-pomorskich drogach.

Jak informuje WITD, włocławski patrol Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymał na autostradzie A1 zespół pojazdów, którym w dwóch 20-stopowych kontenerach przewożone były części zamienne do maszyn rolniczych. Po skierowaniu na wagę okazało się, że zestaw jest za ciężki o ponad 10 ton, bowiem jego rzeczywista masa całkowita wyniosła 50,85 ton.


CZYTAJ TAKŻE: Wraca piwo Bractwo! Jak będzie można je nabyć?


W tym samym czasie bydgoski zespół kontrolny, patrolując krajową dziesiątkę wytypował do rutynowej kontroli pojazd członowy na litewskich numerach rejestracyjnych. – Po zważeniu okazało się, że przewożone w ładowni naczepy piwo bezalkoholowe spowodowało przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej o ponad tonę. Ponadto pojedyncza oś napędowa ciągnika, zamiast dopuszczalnych 11,5 ton, wywierała na drogę naciski o ponad 2 tony większe – przekazuje WITD.

W obydwu przypadkach wobec przewoźników drogowych zostały wszczęte postępowania administracyjne o nałożenie kar pieniężnych z tytułu przekroczeń dopuszczalnych mas całkowitych i nacisków osi. Przed kontynuowaniem jazdy parametry pojazdów musiały zostać przywrócone do wartości zgodnych z przepisami.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści