Bydgoszcz
-14C
Słonecznie
78% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -12 • L -16
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPKN Orlen wesprze szpital w regionie. Są w nim leczeni chorzy na koronawirusa
ambulans - na sygnale - MR
22.03.2020 | 19:46

PKN Orlen wesprze szpital w regionie. Są w nim leczeni chorzy na koronawirusa

Na zdjęciu: W ramach kwoty przekazanej przez PKN Orlen, grudziądzki szpital zakupi m.in. dwa nowe ambulanse.

Fot. Maciej Rejment / archiwum

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu, który został przemianowany na zakaźny otrzyma 1,6 mln zł od PKN Orlen – poinformowała PAP rzecznik prasowa grudziądzkiego ratusza.

Beata Adwent przekazała także, że za tę kwotę zakupione zostaną m.in. dwie karetki pogotowia, kilkanaście respiratorów, a także próbki do badań na obecność wirusa oraz inny sprzęt, który jest potrzebny do opanowania rozprzestrzeniania się koronawirusa i do opieki nad zarażonymi.

Przypomnijmy, że Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu jest jednym z dziewiętnastu w kraju, który został przekształcony w tzw. szpital jednoimienny zakaźny (w każdym województwie znajduje się przynajmniej jedna taka lecznica). PAP podaje także, że w najbliższych dniach działać zacznie laboratorium przeprowadzające badania związane z potencjalnym zakażeniem koronawirusem. Tylko w grudziądzkiej placówce – jak przypomina agencja – hospitalizowanych jest jedenaście osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Trwa oczekiwanie na odczynniki do badań, które mają dotrzeć do poniedziałku. Takie badania przeprowadzają trzy inne laboratoria w regionie. Szpital w Grudziądzu dysponuje 40 respiratorami stacjonarnymi i dodatkowo 25 mobilnymi. Jednocześnie może być w nim hospitalizowanych nawet 1100 osób.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści