Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Plac przy ul. Wodnej w Koronowie ma zmienić wygląd. Co jest w planach?

Dodano: 14.08.2023 | 12:38

Na zdjęciu: Nie miłym widokiem jest ciek z brudną wodą

Fot. IN

Gmina Koronowo prowadzi postępowanie przetargowe dotyczące zagospodarowania terenu – zasypanego koryta rzeki Brdy – przy ulicy Wodnej/Bydgoskiej w Koronowie.

Na archiwalnych fotografiach – sprzed powstania Zalewu Koronowskiego – można zobaczyć jak wygadały tereny w pobliżu młynów przy ul. Bydgoskiej. Brda tętniła życiem. Po wybudowaniu Zalewu Koronowskiego rzeka stała się tak naprawdę martwym korytem. Znacznie pogorszył się odcinek od śluzy przy ul. Wodnej w kierunku ul. Krzyżowej. W 2003 roku teren ten zasypano. Powodów było kilka: estetyka, ale też walczono wtedy z problemem zalewania piwnic w starej części miasta.

Brak placu zabaw w starej części miasta

Już wtedy mówiono o tym, aby w tym miejscu zrobić teren rekreacyjny. Od tamtego czasu jednak nic nie zrobiono. Nie miłym widokiem jest też ciek z brudną wodą. Mieszkańcy starej części miasta – Tucholskiej, Placu Zwycięstwa, Kościuszki, Sienkiewicza, Wodnej, Bydgoskiej od lat proszą o stworzenie placu zabaw. Najbliżej takie miejsce jest na ul. Witosa lub Pomianowskiego. – To wstyd, żeby w tej okolicy nie było żadnego placu zabaw dla dzieci – mówią podirytowani mieszkańcy. – Gdzie nasze dzieci mają się bawić? Na ulicach? Przecież jest teren przy ul. Wodnej. Trzeba go tylko zagospodarować – dodają.

Gmina prowadzi przetarg

Burmistrz Patryk Mikołajewski twierdził, że zna problem. Obiecywał, że się nim zajmie. Mówił, że będzie to coś więcej niż plac zabaw. Konkretnie miejsce rekreacji i wypoczynku. W ubiegłym tygodniu ogłoszono przetarg. Nazwa zadania to „Budowa strefy rekreacji przy ul. Bydgoskiej w Koronowie”. Postępowanie przetargowe polega na budowie placu zabaw, strefy fitness, strefy muzycznej, terenu rekreacyjnego wraz z montażem małej architektury, wykonaniem nasadzeń i ciągów pieszych, a także budową oświetlenia i monitoringu. Plac zabaw ma powstać od strony młynów. Chodniki mają zostać poprowadzone do obecnego parku przy ul. Poprzecznej. Ten skwer też ma przejść modernizację.

Sceptyczne opinie

Termin realizacji zamówienia wynosi trzy miesiące od dnia podpisania umowy. Oferty można składać do 25 sierpnia.

Warto także zaznaczyć, że część mieszkańców sceptycznie podchodzi do tego pomysłu. Twierdzą oni, że teren jest zbyt podmokły na tego typu inwestycje. Już teraz po opadach deszczu nie można tamtędy przejść, a właściciele przyległych posesji walczą z zalegającą wodą.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Berlin
Berlin
9 miesięcy temu

Witam Państwa serdecznie pozdrawiając redakcję „MB” chciałbym zauważyć że dzieci już mają świetny plac zabaw na Placu Zwycięstwa bawiąc się w wodzie ściekowej i grając w piłkę nożną czasami . Do tego należy dodać cały wachlarz możliwości przesuwania krzeseł i stolików które prawie codziennie można spotkać w innym miejscu tej budki na kołach, która mi osobiście nie przeszkadza ale za teren dzierżawy publicznego miejsca się płaci i jest on wyznaczony a nie elastyczny jak guma do majtek dopasowując się to swojego widzi-misia . To za ile i w jakim miejscu można usiąść przy stoliku powinno być uregulowane i nie elastyczne… Czytaj więcej »

O.NA
O.NA
9 miesięcy temu

Zanim coś nowego będzie warto pamiętać o starym . Przedstawiam fragment list do Pana burmistrza który prawdopodobnie otrzymał dziś na biurku . „ Wiem że ten stan dzisiejszego mojego zgłoszenia obroni się automatycznie ponieważ mówi o tym ustawa a właściwie Rozporządzenie Ministra Infrastruktury RP i Budownictwa z dnia 14 listopada 2017r z nowelizacją 01.2018 roku . Dlatego – Rozszerzając ten temat parkingu proszę zwrócić uwagę, że nie wszystkie osoby biorą udział w mszy świętej w kościele często czekając bezpośrednio przy parkingu jaki stworzono przy Cmentarzu Komunalnym w Koronowie z jedną ławką z oparciem przed wjazdem?.” ale starszym często cierpiącym osobą… Czytaj więcej »

Wyjaśniam
Wyjaśniam
9 miesięcy temu

Rozumie że jak się przewróci ktoś i złamie nogę to, ZUS czy ubezpieczalnia chciałaby wiedzieć gdzie i kto za to jest odpowiedzialny . Urząd Miasta czy dzierżawca Kawiarenki na kołach lub osoba poszkodowana . Podobno żyjemy w państwie prawa i sprawiedliwości ?

Mirek
Mirek
8 miesięcy temu

Obecnie nam panujący Burmistrz pokazuje, że nie tylko słowa, ale i czyny to jego potęga. Byłem sceptyczny do zmiany naszego Rynku. Fakt zaskoczył mnie. Radość bawiących się dzieci jest cudowna. Wierzę, że i teren po byłej Będzie też będzie zrealizowany i pan Burmistrz jak zawsze dotrzyma słowa i czyny. Fakt piwnice na ul. Wodnej nadają się do hodowania grzybów. Wszystko w rękach Burmistrza może mieszkańcy pomyślą i plantacje założą. To żart.