[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Fordońskie place zabaw w remoncie. Kiedy zaczną się prace przy SP 65?

Dodano: 22.03.2022 | 10:44

Na zdjęciu: Odnowiony plac zabaw przy SP 66.

Fot. BB

Przyszkolne place zabaw to miejsca rekreacji dla najmłodszych uczniów, a po zajęciach – także dla całej społeczności danego osiedla. Te w Fordonie, po kilku latach od ich powstania wymagały naprawy, a nawet całkowitej wymiany urządzeń. Nowe atrakcje pojawiły się na terenie SP 66, a na remont wciąż oczekuje plac przy SP 65.

W ostatnich latach w Fordonie na terenach przyszkolnych powstało kilka placów zabaw. Urządzenia, służące do rekreacji, w wyniku intensywnej eksploatacji szybko uległy zniszczeniu. Na kilku placach, zamiast bawiących się dzieci, można było ujrzeć biało-czerwone taśmy i kartki z zakazem wstępu. Taki obrazek można było ujrzeć m.in. na placu przy Orliku nieopodal SP 67 – zniszczone atrakcje zostały jednak wymienione w ramach projektu zgłoszonego do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Od wielu miesięcy na wymianę czekają też urządzenia na placu zabaw przy SP 65 na osiedlu Szybowników. Część z nich została wymieniona dzięki środkom z budżetu miasta w kwocie 50 tysięcy złotych, ale pozostałe zostały wyłączone z użytkowania. Od wiosny 2021 roku plac zabaw, ze względów bezpieczeństwa, jest całkowicie zamknięty.

Co dalej? Plac na Szybowników ma niebawem zostać odnowiony. – Na terenie SP 65 zostanie zrealizowany projekt mieszkańców wybrany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na wymianę i modernizację urządzeń na placu zabaw. Teraz trwają prace nad dokumentacją projektową. Zadanie BBO planowane jest do realizacji w formule „zaprojektuj i wybuduj”  do końca 2022 roku – przekazuje Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy.

Wcześniej dla najmłodszych użytkowników zostanie udostępniony odnowiony plac zabaw przy SP 66 na osiedlu Przylesie. Niedawno pojawiły się na nim nowe sprzęty, ale plac nie został jeszcze otwarty. Jak przekazała nam rzeczniczka prezydenta, modernizacji placu zabaw przy SP 66 pochłonęła 160 tysięcy złotych. Na tę kwotę złożyła się dostawa i montażu urządzeń (zestawu Diabolo, sprężynowej wagi Hip Hop, huśtawki wagowej, dwóch bujaków, tablicy informacyjnej wraz z ogrodzeniem i nawierzchnią piaskową) na terenie szkoły. – Inwestycja została sfinansowana z budżetu miasta – podkreśla Stachowiak.

CZYTAJ TAKŻE: Jest plan modernizacji drogi Strzyżawa – Ostromecko. Co ze skrzyżowaniem z DK 80?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
s\f
s\f
4 miesięcy temu

160 tyś złotych ??? i do dyspozycji tylko dzieci z świetlicy???