Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ogrodzono plac zabaw na Wyspie Młyńskiej. Co tam się dzieje?

Dodano: 28.10.2023 | 17:00

Na zdjęciu: Plac zabaw na Wyspie Młyńskiej został ogrodzony. Trwa bowiem inwestycja warta ponad pół miliona złotych.

Fot. Alicja Chrobak

Plac zabaw na Wyspie Młyńskiej został ogrodzony. Trwa bowiem inwestycja warta ponad pół miliona złotych.

W ostatnim czasie popularny plac zabaw na Wyspie Młyńskiej został ogrodzony. Powodem wyłączenia go z użytkowania jest rozpoczęcie kompleksowego remontu nawierzchni. – Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski – informuje ratusz. W pierwszej kolejności zlecił on wymianę nawierzchni na placu zabaw na bezpieczną, wylewaną. Wzór ma nawiązywać ma do motywu fal wody, a ponieważ Wyspa Młyńska jest zabytkiem, kolory będą stonowane i harmonijnie wpisujące się w otaczającą przestrzeń. Ta część prac pochłonie ponad 535 tysięcy złotych; przewidywany termin ich zakończenia to styczeń.

Remont na razie nie przewiduje odnowienia dotychczasowych urządzeń czy ustawienia nowych, ale ratusz może rozszerzyć zamówienie o dodatkowy zakres – pozwoliłoby to na modernizację m.in. kultowego czerwonego krzesła, ławek oraz innych zabawek i tablic oraz doposażenie placu w nowe atrakcje.

Urzędnicy przypominają, że w tym roku najmłodsi bydgoszczanie zyskali jeszcze jedno miejsce do zabawy na Wyspie. – Przed Młynami Rothera stanął przestrzenny napis „Młyny”. Konstrukcja posiada wewnątrz tworzących je czarnych liter pomost. Można się na nią wspiąć i zjechać jak na zjeżdżalni. Instalacja i dwie ławki w kształcie litery „M” powstały dzięki współpracy Młynów Kultury ze studentami Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Politechniki Bydgoskiej – przypomina UMB.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments