Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h WNW
H 7 • L 6
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
0C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePlace zabaw będą wyposażone w urządzenia dla niepełnosprawnych. „To będzie standard”
23.07.2016 | 18:01

Place zabaw będą wyposażone w urządzenia dla niepełnosprawnych. „To będzie standard”

Temat placów zabaw poruszył radny Ireneusz Nitkiewicz.

Na zdjęciu: Plac zabaw

Fot. freeimages

Wszystkie place zabaw, których zaprojektowanie zleci urząd miasta będą wyposażone w urządzenia dla osób niepełnosprawnych. W ten sposób ratusz odpowiedział na potrzeby deklarowane przez rodziców.

Temat budowy placów zabaw przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszył na początku miesiąca radny Ireneusz Nitkiewicz, który zachęcony rozmowami z rodzicami dzieci niepełnosprawnych zgłosił w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego ustawienie przy placu zabaw na Wyspie Młyńskiej huśtawki dla dzieci niepełnosprawnych. – W Bydgoszczy nie istnieje żaden plac zabaw dedykowany chociażby dzieciom poruszającym się na wózkach. Czas, żebyśmy jako samorządowcy dostrzegli ten problem – mówił wówczas Nitkiewicz.

Czytaj także: Gdzie mogą powstać place zabaw dla dzieci niepełnosprawnych?

Na odpowiedź ratusza nie trzeba było długo czekać. W czwartek urząd miasta poinformował o decyzji podjętej przez prezydenta Rafała Bruskiego. – Na projektowanym na zlecenie miasta placu zabaw będzie przynajmniej jedno urządzenie dla osób niepełnosprawnych. Ma to być traktowane jako standard – tłumaczył Michał Sztybel podczas konferencji prasowej w sprawie Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, w ramach którego złożono 31 wniosków o budowę lub doposażenie placów zabaw.


Podobne wpisy

Powiązane treści