Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Płacił podrobionymi banknotami. Pracownicy sklepu rozpoznali fałszywki

Dodano: 29.11.2019 | 19:01

Na zdjęciu: Mężczyzna posługiwał się podrobionymi banknotami.

Fot. freeimages

Policjanci z Rypina zatrzymali na terenie miasta 29-latka, który za zakupy płacił fałszywymi banknotami. Grozi mu do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe.

We wtorek (26 listopada) rypińscy policjanci zostali poinformowani przez pracowników jednego ze sklepów na terenie miasta, że jeden z klientów zapłacił za zakupy fałszywym banknotem o nominale 50 zł. Następnego dnia sytuacja się powtórzył. Do dyżurnego policji ponownie zadzwonili pracownicy tego samego sklepu z identyczną informacją. Mężczyzna jednak odjechał przed przyjazdem policjantów.

Czytaj także: 20-latek z Fordonu zatrzymany za posiadanie marihuany

Kryminalni, którzy udali się na miejsce, ustalili, że podejrzewany porusza się ciężarówką. Natychmiast rozpoczęli poszukiwania i po chwili na jednym z parkingów zauważyli opisywany pojazd. 29-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego został natychmiast zatrzymany.

Kryminalni zabezpieczyli dowody w tej sprawie. Jak ustalili, to właśnie zatrzymany mężczyzna dwukrotnie zapłacił fałszywymi banknotami. 29-latek usłyszał dwa zarzuty wprowadzenia do obiegu podrobionych banknotów. Na wniosek policjantów prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. Grozi mu do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Krewki 84-latek groził, że spali dom

0 0 votes
Article Rating
Płacił podrobionymi banknotami. Pracownicy sklepu rozpoznali fałszywki
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments