[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Plaga pijanych kierowców w Bydgoszczy i okolicach. W weekend doszło do kilku zatrzymań

Dodano: 15.02.2022 | 09:54

Na zdjęciu: W weekend policja zatrzymała kilku pijanych kierowców.

Fot. BB

W miniony weekend na terenie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego doszło do zatrzymania kilku pijanych kierowców. Dwóch z nich swoim zachowaniem doprowadziło do kolizji.

Jak wylicza kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego bydgoskiej policji, podczas minionego weekendu (11-13 lutego) policjanci zatrzymali łącznie jedenastu skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców i rowerzystów. Trzech z nich miało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Pierwszy taki przypadek odnotowano w piątkowe popołudnie.

Tuż po godzinie 15:00 patrol z komisariatu w Fordonie zatrzymał do kontroli drogowej kierującego volkswagenem passatem. Stan kierowcy poruszającego się ulicą Andersa daleko odbiegał od pożądanego za kierownicą. Przeprowadzone badanie wykazało, że 31-latek prowadził auto mając 2,8 promila alkoholu w organizmie – opisuje okoliczności kom. Kowalska.


Plac Wolności w nowej odsłonie. Zobacz wizualizacje!


Następnego dnia (12 lutego) około 23:35 w ręce policyjnych „wywiadowców” z bydgoskiej komendy wpadł kierujący autem marki Kia. Okazało się, że 45-latek jadący ulicą Jackowskiego w Bydgoszczy miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. W niedzielę (13 lutego) około 16:35 policjanci z bydgoskiej „drogówki” zatrzymali na ulicy Długiej w Koronowie 46-latka, który kierował volkswagenem mając 2,8 promila.

W miniony weekend doszło także do dwóch kolizji, spowodowanych przez pijanych kierowców. W sobotę, około godziny 12:30 na ulicy Wojska Polskiego 29-latek kierujący oplem vectra spowodował kolizję. Jak się okazało, miał 1,6 promila alkoholu w organizmie i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

Niemal w tym samym czasie, na ulicy 23 Stycznia w Solcu Kujawskim doszło do zdarzenia, w którym uczestniczył kierujący volkswagenem golfem. 40-letni mieszkaniec tego miasta spowodował kolizję drogową uderzając w lampę oświetleniową, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci go zatrzymali i sprawdzili jego trzeźwość. Solecczanin miał 1,3 promila alkoholu w organizmie – dodaje kom. Kowalska.

Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy. Teraz czeka ich sprawa karna w sądzie. Policja dodaje również, że w ostatnich dniach funkcjonariusze zatrzymali także pięciu pijanych rowerzystów.

ZOBACZ: Bydgoszcz w marcu 1981 roku. Niezwykłe nagranie! [WIDEO]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments