Bydgoszcz
15C
Słonecznie
71% wilgotność
Wiatr: 8km/h WSW
H 16 • L 14
16C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaPlan podatkowy przedstawiony przez Konfederację. „Program 1000+ to główny postulat gospodarczy”
5-09-2019_ konferencja prasowa Konfederacja - SF
06.09.2019 | 11:07

Plan podatkowy przedstawiony przez Konfederację. „Program 1000+ to główny postulat gospodarczy”

- To jeden z naszych najważniejszych punktów programu wyborczego - mówią przedstawiciele formacji.

Na zdjęciu: Przedstawiciele Konfederacji zorganizowali konferencję prasową na Starym Rynku.

Fot. Szymon Fiałkowski

Konfederacja przedstawia plan reformy systemu podatkowego po wyborach. – To najważniejszy punkt naszego programu – przyznaje rzecznik bydgoskich struktur formacji Damian Gastoł.

O planach Konfederacji co do reformy systemu podatkowego mówi lider listy Konfederacji w okręgu nr 4 Marcin Sypniewski. Co postulują przedstawiciele formacji?

– Postulujemy likwidację podatku dochodowego, jak również dobrowolność składek na ZUS – mówi Sypniewski i przyznaje, że nie byłoby już przymusu i obowiązku płacenia składek na ZUS. – Dzisiaj, jeżeli ktoś na rękę zarabia 2500 zł, to jeszcze dodatkowo musi zapłacić 1700 zł na państwo, tj. podatek, składka ZUS. Tak naprawdę tę kwotę zabiera mu państwo, my postulujemy, żeby te pieniądze zostały w kieszeni u ludzi i żeby to oni mogli decydować, na co je wydają i na co będą mogli oszczędzać – przyznaje. Dodaje, że dochodzi też do takich paradoksów, że podatki są odtrącane od emerytur. – To świadczenie nie powinno być opodatkowane – precyzuje Sypniewski i podkreśla, że podatki są również płacone od urzędników. – Państwo pobiera podatek od pieniędzy, które samo wypłaca – nadmienia.

Konfederacja szacuje, że każdy zarabiający nawet pensję minimalną, dzięki wprowadzeniu tego programu zarobiłby dodatkowo 1000 zł. – Jest to program 1000+ dla każdego pracującego Polaka i to główny postulat gospodarczy Konfederacji – przyznaje Marcin Sypniewski. Mówi też o systemie emerytalnym, przypominając, że do ZUS państwo obecnie musi dopłacać. – Dużo pewniej będzie, jeśli dzisiejsi emeryci będą dostawać te świadczenia z budżetu państwa. Osoby, które już są w trakcie systemu emerytalnego, będą musiały w nim pozostać, a te nowe powinny mieć swobodę wyboru – czy chcą płacić na ZUS, czy chcą wybrać inną swobodę systemu oszczędzania – podkreśla.

Zdaniem Sypniewskiego, Polska ciągle ma szansę na to, by stać się rajem podatkowym. – Na Ukrainie jest nowy rząd, który proponuje radykalną obniżkę podatków. Jeżeli te zamierzenia zostaną wprowadzone w życie, to będą bardzo konkurencyjni i nas wyprzedzą. A tak mamy szansę stać się rajem podatkowym w Unii Europejskiej i zostawić młodych ludzi, którzy zastanawiają się nad wyjazdem za granicę i ściągnąć ponownie tych, którzy już wyjechali. Musimy na to reagować – kończy Sypniewski. Dwójka na liście Konfederacji Filip Strzemkowski mówi z kolei o tym, że zagraniczne koncerny mogą w Polsce liczyć na ulgi podatkowe, czego nie można powiedzieć o polskich przedsiębiorcach. – Płacą oni horrendalne daniny, przez co nie mogą się rozwijać i wprowadzać nowych technologii. Gdyby takie ulgi wprowadzać dla mikro i makro przedsiębiorstw, to staliby się oni konkurentami dla firm zagranicznych i nowe technologie mogliby wprowadzić – zapowiada.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści