Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 3 • L 2
8C
Wt
8C
Sr
6C
Czw
4C
Pt
9C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPlanujesz pożyczkę? Wcześniej sprawdź firmę
29.05.2018 | 10:51

Planujesz pożyczkę? Wcześniej sprawdź firmę

Na zdjęciu: Pożyczka

Fot. mat. prasowe

Jeśli myślisz o zaciągnięciu pożyczki, bardzo ważne jest, byś wiedział, u kogo chcesz się zadłużyć. Na polskim rynku finansowym działa wiele firm pożyczkowych, a części z pewnością powinieneś się wystrzegać, żeby nie wpaść w tarapaty. Ale skąd masz wiedzieć, która firma jest w porządku i jak sprawdzić swojego przyszłego pożyczkodawcę? Czytaj dalej!

Kto pyta, nie błądzi
Pożyczając pieniądze powinieneś robić to mądrze. Co to znaczy? Poza sprawdzaniem oprocentowania i RRSO trzeba przede wszystkim prześwietlić firmę, z którą chcesz związać się umową – w końcu pożyczkodawcy prześwietlają nas, klientów. Zacznij od sprawdzenia opinii klientów. Uczciwe pożyczki przez internet wraz z opiniami znajdziesz na lowcachwilowek.pl. Kolejnym krokiem może być przejrzenie forów internetowych i zadawanie pytań. Nie bój się pytać – im więcej informacji o danej firmie zgromadzisz, tym mądrzejszą decyzję będziesz w stanie podjąć. Pieniądze to poważny temat – dobrze mieć pewność, że pożyczysz je od firmy, która szanuje klienta i w razie problemów, np. z terminową spłatą, jest skłonna dogadać się i iść dłużnikowi na rękę, zamiast nasyłać na niego komornika.

Kto czuwa nad bezpieczeństwem pożyczkobiorców?
Jakiś czas temu powstał rejestr firm pożyczkowych, w którym musi się znaleźć każda instytucja świadcząca usługi finansowe w naszym, kraju. Jaki był powód powstania tej bazy danych? Jak wyjaśniał w Polskim Radiu Paweł Ratyński z UOKiK: „Chodzi o to, żeby przepisy były jeszcze o krok bliżej konsumenta, żeby nie było tak, że konsument dowiaduje się dopiero z ostrzeżenia, że coś jest nie tak, tylko żeby mógł sprawdzić wcześniej, czy wszystko jest w porządku”. Spytasz, o jakie ostrzeżenie chodzi? Komisja Nadzoru Finansowego umieszcza na swojej stronie informacje o postępowaniach toczących się przeciw firmom finansowym. Lista znajduje się pod tym adresem: https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne. Jeśli instytucja, której ofertą jesteś zainteresowany, znajduje się w tym wykazie, absolutnie nie korzystaj z jej usług.

Wybieraj sprawdzonych pożyczkodawców
Rynek pożyczkowy w naszym kraju przedstawia sobą wartość około 5 miliardów złotych, wiele firm upatruje tam szansy na zarobek i działa nieuczciwie. Co jeszcze – poza sprawdzeniem listy KNF i przeczytaniem opinii – możesz zrobić, by mieć pewność, że wybrałeś najlepszą pożyczkę od uczciwej firmy? Przede wszystkim korzystaj z porównywarek pożyczek – tam także znajdziesz opinie, a poza tym część rankingów przyznaje firmom gwiazdki, dzięki czemu w łatwy i przejrzysty sposób przekonasz się, czy dana firma ma się czym pochwalić w kwestii oferty i obsługi klienta. A gdy już wybierzesz najlepszą chwilówkę dla siebie, zastanów się, ile pieniędzy tak naprawdę potrzebujesz i nie bierz więcej niż wynoszą twoje potrzeby. Często dajemy się skusić świetnej ofercie, ale później mamy problem z jej spłaceniem.


Podobne wpisy

Powiązane treści