Bydgoszcz
11C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 12 • L 11
17C
Sob
18C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnalePlaża w Pieczyskach zmieni się nie do poznania. Wiadomo, kiedy
09.05.2021 | 10:19

Plaża w Pieczyskach zmieni się nie do poznania. Wiadomo, kiedy

Na zdjęciu: Wkrótce na plaży w Pieczyskach zostaną zrealizowane od dawna planowane prace.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Plaża w Pieczyskach wkrótce zmieni swoje oblicze. Podpisano umowę na zagospodarowanie popularnego terenu rekreacyjnego.

Przetarg na wykonanie prac został ogłoszony 22 marca, a w środę, 5 maja burmistrz Patryk Mikołajewski podpisał umowę z firmą Biuro Handlowe Małgorzata Kosmecka. Wykonawca ma dwa miesiące na zrealizowanie inwestycji. Koncepcja zakłada wykonanie promenady z desek kompozytowych, tarasu widokowego z zejściem na plażę, zestawu zabawowego dla dzieci w formie statku o wymiarach 15×7 m, dwóch wiat rekreacyjnych oraz montaż małej architektury i wyprofilowanie boiska wielofunkcyjnego,

To, co szczególnie mnie cieszy to dwie wiaty drewniane z kręgiem ogniskowym oraz ławkami. Skierowane ku wodzie, tak by latem i zimą można spędzić czas nad Zalewem Koronowskim przy ognisku – pisał jeszcze w marcu, przy okazji ogłoszenia przetargu, burmistrz Patryk Mikołajewski.

Plany modernizacji plaży w Pieczyskach sięgają jeszcze 2017 roku. To właśnie wtedy powstała koncepcja budowy obiektu pełniącego funkcję zaplecza turystycznego, sceny oraz tarasu widokowego. W kolejnych latach projekt utknął jednak w miejscu. W tym roku władze gminy przedstawiły nową koncepcję, na której realizację podpisano właśnie umowę.

– Prowadzimy rozmowy w celu ustalenia właściciela wody oraz gruntu Zalewu Koronowskiego. To umożliwi posadowienie pomostu. Wiem, że potrzebne są nowe szalety z prysznicem. Obecne rozwiązania przygotowaliśmy z myślą o tych potrzebach – zapowiadał w marcu burmistrz.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści