Bydgoszcz
-7C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H -7 • L -8
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePlaże, bary i sklepy pod lupą. Policjanci prowadzą kontrole wraz z sanepidem
policja sanepid plaża
11.08.2020 | 10:11

Plaże, bary i sklepy pod lupą. Policjanci prowadzą kontrole wraz z sanepidem

Na zdjęciu: Policjanci wraz z pracownikami sanepidu kontrolują między innymi plaże.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci i pracownicy sanepidu kontrolują przestrzeganie zasad sanitarnych. Pojawili się między innymi w sklepach i na plażach.

W ostatnich dniach coraz częstsze są wspólne kontrole policjantów i pracowników sanepidu, którzy sprawdzają, czy w danym miejscu przestrzegane są zasady sanitarne, czyli prawidłowe zakrycie nosa i ust, umieszczenie i dystrybucja materiałów do dezynfekcji oraz zachowanie odstępu. W sobotę informowaliśmy o takich działaniach w jednym w fordońskich marketów.

Podobne akcje przeprowadzono w ostatnich dniach także w okolicach Włocławka, Sępólna Krajeńskiego i Radziejowa. – Służby kontrolowały sklepy wielkopowierzchniowe, lokale gastronomiczne oraz plaże – mówi asp. Małgorzata Warsińska z sępoleńskiej komendy.

Osoby nieprzestrzegające obowiązujących obostrzeń muszą liczyć się z karą w postaci mandatu karnego, który może wynieść do 500 złotych. Policjanci mogą również skierować wniosek do sądu, który może nałożyć grzywnę do 5 tysięcy złotych. Natomiast sanepid może nakazać zapłatę nawet 30 tysięcy złotych.

Głównym celem przeprowadzonej akcji było edukowanie sprzedawców, klientów oraz turystów o zagrożeniach związanych z nieprzestrzeganiem nakazów i zakazów wprowadzonych w związku z panującym stanem epidemiologicznym. Dlatego tym razem, zamiast karać mandatami, stosowano pouczenia i wręczano ulotki profilaktyczne – wyjaśnia asp.Warsińska.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści