Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H -5 • L -6
-2C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
0C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIPlebiscyt na nazwy nowych tramwajów rozstrzygnięty
01.08.2017 | 17:27

Plebiscyt na nazwy nowych tramwajów rozstrzygnięty

W Bydgoszczy pojawi się 18 nowych tramwajów.

Na zdjęciu: Patronow mają także tramwaje zamówione przy okazji budowy linii tramwajowej do Fordonu.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Bydgoszczanie w przeprowadzonym plebiscycie wybrali patronów nowych tramwajów. Wśród wskazanych osób są m. in. Witold Bełza, Jan Maciaszek i Andrzej Brończyk.

Plebiscyt na patronów bydgoskich tramwajów zakończył się w poniedziałek. Mieszkańcy wybrali 17 nazwisk z listy składającej się z 34 osób związanych z Bydgoszczą. Wskazane osoby zostaną patronami tramwajów, które miasto zamówiło w Pesie w związku z budową linii tramwajowej na ul. Kujawskiej.

Czytaj także: Poseł Latos chwali się pieniędzmi na Kujawską. Ratusz odpowiada

Jeszcze przed głosowaniem prezydent Rafał Bruski, na wniosek środowiska osób niewidomych, podjął decyzję o nazwaniu osiemnastego tramwaju imieniem Oskara Pichta, zwanego on „ojcem niewidomych”, który przed I wojną światową był dyrektorem Prowincjonalnego Zakładu Dla Niewidomych w Bydgoszczy.

Nazwiska patronów wybrane przez bydgoszczan:
Bartłomiej z Bydgoszcz, Witold Bełza, por. Leszek Biały, Andrzej Brończyk, Teresa Ciepły, Henryk Glücklich, Wincenty Gordon, Ada Grzymała-Siedlecki, Anna Jachnina, Michał Jagodziński, Król Kazimierz Wielki, Jan Maciaszek, prof. Zygmunt Mackiewicz, Edmund Milecki, Jeremi Przybora, Andrzej Szwalbe, Emil Warmiński.


Podobne wpisy

Powiązane treści