Bydgoszcz
11C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 12 • L 10
7C
Wt
8C
Sr
11C
Czw
8C
Pt
6C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePłonie pociąg w regionie! Trwa akcja gaśnicza
Strażacy na Szarych Szeregów_SG (5)
06.11.2018 | 15:30

Płonie pociąg w regionie! Trwa akcja gaśnicza

W akcji gaśniczej uczestniczy siedem zastępów straży pożarnej.

Na zdjęciu: Z pożarem walczy siedem jednostek straży pożarnej.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Do późnych godzin wieczornych wstrzymany został ruch pociągów na dworcu kolejowym w okolicach Pruszcza Pomorskiego.

Jeden z naszych Czytelników zawiadomił nas, że w pobliżu Pruszcza palą się dwa pociągi towarowe, a następnie zweryfikował swoją informację że w ogniu stoi jeden pociąg.

Świeccy strażacy potwierdzili nam tę informację. – O godzinie 14:03 otrzymaliśmy zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze – potwierdza nam dyżurny świeckiej straży pożarnej. Precyzuje, że w jednym z wagonów pociągu towarowego na dworcu kolejowym w miejscowości Parlin (gmina Pruszcz Pomorski, powiat świecki) doszło do tzw. ukrytego pożaru węgla. – Wagon jest w tej chwili zalewany wodą, aby pożar się nie rozprzestrzenił – dodaje.

Jak udało nam się dowiedzieć, z ogniem walczy siedem zastępów straży pożarnej. – Akcja gaśnicza z naszej strony może potrwać jeszcze około dwóch godzin – zaznacza dyżurny PSP Świecie. Całkowicie wstrzymany jest ruch pociągów na jednym torze. Wagon, który uległ spaleniu będzie musiał być rozszczepiony od pozostałej części składu. Nieoficjalnie wiadomo, że ruch pociągów w tym rejonie został wstrzymany i może zostać przywrócony po godzinie 23:00.


Powiązane treści