ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPlusLiga: Chemik z kompletem punktów. Bydgoscy siatkarze ograli MKS Będzin
PlusLiga_ Chemik Bydgoszcz-MKS Będzin_ HSW Łuczniczka_ Nikola Kovacević - Lincoln Williams, Artur Ratajczak, Jake Langlois_ SF (2)
15.03.2019 | 22:48

PlusLiga: Chemik z kompletem punktów. Bydgoscy siatkarze ograli MKS Będzin

To siódma wygrana bydgoskiego zespołu w tym sezonie PlusLigi.

Na zdjęciu: Nikola Kovacević w piątkowym meczu z MKS-em atakował 22 razy ze skutecznością 36%.

Bydgoscy siatkarze sięgnęli po komplet punktów w PlusLidze. W meczu 25, przedostatniej kolejki fazy zasadniczej rozgrywek, podopieczni Jakuba Bednaruka pokonali na wyjeździe zamykający tabelę MKS Będzin.

Wiadomym jest, że bydgoska drużyna kolejny sezon z rzędu zakończy zmagania w PlusLidze w drugiej części ligowej tabeli. Chemik już wcześniej stracił szansę na powalczenie o wyższe miejsca, m.in. po porażkach u siebie z Jastrzębskim Węglem (0:3) i poniedziałkowej z Asseco Resovią Rzeszów (1:3).

INFORMACJE Z CHEMIKA I PAŁACU W NASZYM SERWISIE – SIATKÓWKA BYDGOSZCZ

Bydgoszczanie na początku pierwszego seta wypracowali sobie kilka punktów przewagi i długo kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Po ataku Buchowskiego, a potem asie serwisowym Langloisa, MKS zbliżył się na dwa punkty (20:22, 22:24), jednak Chemik zdołał tę partię rozstrzygnąć na swoją korzyść (25:22), gdy blok gospodarzy obił w ataku Kovacević. Znacznie bardziej zacięty był drugi set, który rozstrzygał się w końcówce. Gospodarze mieli już dwupunktową zaliczkę, ale bydgoszczanom udało się ją odrobić (22:22, 23:23), ale w decydujących akcjach skutecznie z prawego ataku bydgoski blok obijał Rafał Faryna.

Przegrany drugi set podrażnił zespół Jakuba Bednaruka. Dość powiedzieć, że trzecią odsłonę Chemik rozpoczął od prowadzenia 9:1, co ustawiło losy partii, którą bydgoszczanie wygrali pewnie 25:18. Bydgoski zespół równie pewnie triumfował w czwartej odsłonie, również szybko wypracowując sobie wyraźną przewagę na początku odsłony, co dało im kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie, ponadto sami gracze MKS-u popełniali dużo własnych błędów.

Chemik zwycięstwem za trzy punkty obronił jedenastą pozycję w ligowej tabeli. Fazę zasadniczą, bydgoski zespół zakończy już w najbliższą środę (20.03) wyjazdowym meczem na Torwarze z wiceliderem rozgrywek, Onico Warszawa (20:30).

PLUSLIGA – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2018/2019 – 25 KOLEJKA – 15.03.2019 R.
MKS BĘDZIN – CHEMIK BYDGOSZCZ 1:3
 (22:25, 25:23, 18:25, 20:25)

MKS: Tichacek 7, Langlois 12, Ratajczak 9, Faryna 18, Buchowski 2, Grzechnik 7 oraz Potera (libero), Gregorowicz (libero), T. Kowalski 1, Peszko 10, J. Fornal 1.

CHEMIK: Vinhedo 4, Lipiński 16, Morozau 13, Filipiak 13, Kovacević 10, Szalacha 4 oraz A. Kowalski (libero), Bobrowski (libero), Gryc 1, Siwicki, Lesiuk 1.

Sędziowali: Jacek Litwin, Maciej Kolendowski.
Komisarz PlusLigi: Henryk Parzykowski.
Kwalifikator PlusLigi: Sylwester Strzylak.