Bydgoszcz
7C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 8 • L 7
17C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
20C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePo bójce przy ul. Magdzińskiego. Jest wniosek o tymczasowy areszt dla trzech zatrzymanych
policyjna taśma_zabezpieczenie bójki, Magdzińskiego_stary rynek bydgoszcz 1 - Bartosz Drgas
13.03.2018 | 10:00

Po bójce przy ul. Magdzińskiego. Jest wniosek o tymczasowy areszt dla trzech zatrzymanych

Wniosek do sądu skierowali śledczy z prokuratury Bydgoszcz-Południe.

Na zdjęciu: Do bójki doszło w sobotę późnym wieczorem. Policjanci zatrzymali trzy osoby i wylegitymowali kilkanaście innych.

Fot. Bartosz Drgas/ nadesłane

Jest wniosek śledczych z bydgoskiej prokuratury południe o tymczasowe aresztowanie trzech uczestników sobotniej bójki przy ul. Magdzińskiego.

Przypomnijmy: jak informowaliśmy, w bójce uczestniczyła grupa kilkunastu osób w wieku 20-40 lat. Policjanci zatrzymali trzy osoby, a kilka innych zostało wylegitymowanych. Jeden z zatrzymanych został przewieziony do jednego z bydgoskich szpitali. Z naszych ustaleń wynika, że bydgoscy śledczy wysłali do Sądu Okręgowego wniosek o tymczasowy areszt wobec trójki zatrzymanych.

– Zdecydowaliśmy się na zastosowanie takiego kroku – potwierdza w rozmowie z naszym portalem Włodzimierz Marszałkowski, szef prokuratury Bydgoszcz-Południe. Jak dodaje, wobec każdego z zatrzymanych jest inna motywacja dla której zdecydowano się zawnioskować o trzymiesięczny areszt. To nie koniec, bo jak się okazuje, jeden z uczestników miał broń palną. – Ma ta osoba postawiony zarzut posiadania broni palnej, jednakże nie została ona użyta w zdarzeniu – mówi prok. Marszałkowski. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że trójka zatrzymanych od początku miała utrudniać śledczym prowadzenie postępowania.

W toku prowadzonego śledztwa zabezpieczono monitoring z miejsca zdarzenia, są także wiarygodne zeznania świadków. Z informacji uzyskanych przez śledczych wynika, że wykluczono tło kibicowskie jako motyw sobotniej bójki. Śledztwo prowadzą policjanci z komisariatu na Szwederowie pod nadzorem prokuratury Bydgoszcz-Południe.


Powiązane treści