Bydgoszcz
-7C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H -7 • L -8
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnalePo brutalnej zbrodni w pobliżu posesji. Pięć osób zatrzymanych, trzy trafiły za kratki
zatrzymany-sprawca-zabójstwo Dąbrówka, gm. Kamień Krajeński-KPP Sępólno Krajeńskie-1
06.05.2020 | 14:41

Po brutalnej zbrodni w pobliżu posesji. Pięć osób zatrzymanych, trzy trafiły za kratki

Podejrzanemu o zabójstwo mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Na zdjęciu: Zatrzymany 34-latek przyznał się do winy. Jeszcze w niedzielę uczestniczył w eksperymencie procesowym na miejscu zbrodni.

Fot. KPP Sępólno Krajeńskie

Pięć osób usłyszało prokuratorskie zarzuty po brutalnym zabójstwie 32-latka w powiecie sępoleńskim. Wobec trzech z nich zastosowano tymczasowy areszt.

W piątek (1 maja) rano na jednej z posesji w miejscowości Dąbrówka w gminie Kamień Krajeński ujawnione zostały zwłoki 32-letniego mężczyzny. Na miejscu tragedii przez kilka godzin pracowali policjanci pod nadzorem prokuratorów, a także specjaliści z Zakładu Medycyny Sądowej w Bydgoszczy. Śledczy lakonicznie wówczas informowali, że na ciele ofiary był szereg ran kłutych i ciętych.

Niespełna dwa dni później przekazano informację o zatrzymaniu sześciu osób, mogących mieć związek z tą sprawą. – Potwierdzam, że została zatrzymana osoba podejrzana o popełnienie zbrodni zabójstwa 32-letniego mieszkańca miejscowości Dąbrówka w gminie Kamień Krajeński – mówił w niedzielę dla lokalnego Kanału 10 szef Prokuratury Rejonowej w Tucholi Marcin Przytarski.

Tego samego dnia, śledczy wraz z zatrzymanym 34-latkiem wrócili na teren posesji, gdzie przeprowadzono eksperyment procesowy. Jak mówi nam prok. Przytarski, śledczy postawili mężczyźnie zarzut zabójstwa połączony z rozbojem, za co grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Z informacji prokuratury wynika, że mężczyzna przyznał się do winy i składał w tej sprawie wyjaśnienia, które są przez śledczych weryfikowane. Po jego przesłuchaniu skierowano wniosek o zastosowanie aresztu tymczasowego. Podczas poniedziałkowego posiedzenia, sąd w Tucholi przychylił się do niego i zastosował wobec zatrzymanego trzy miesiące aresztu.

Zarzuty usłyszały jeszcze cztery inne zatrzymane w tej sprawie osoby. Najbliższe trzy miesiące za kratkami spędzą dwaj mężczyźni. – Jeden z nich jest podejrzany o usiłowanie rozboju połączone z pobiciem, drugi o udzielenie pomocnictwa do pobicia – informuje szef prokuratury w Tucholi. Jeden z mężczyzn częściowo przyznał się do zarzutów, drugi nie przyznaje się do winy. Zarzuty udzielenia pomocnictwa do pobicia postawiono także dwóm zatrzymanym kobietom, wobec których śledczy zdecydowali się zastosować środki wolnościowe w postaci poręczenia majątkowego i dozoru policji.

Śledczy oczekują na wyniki sekcji zwłok zmarłego 32-latka.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści