Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Po brutalnym zabójstwie w regionie. Śledczy mają wyniki sekcji zwłok dwóch chłopców

Dodano: 08.02.2021 | 17:32
policyjna taśma

Okoliczności tragedii wyjaśniają śledczy.

Na zdjęciu: Do tragedii doszło w miniony piątek w miejscowości Turzany.

Fot. Archiwum

Śledczy mają już wstępne wyniki sekcji zwłok dwóch chłopców, których ciała znaleziono w piątek (5 lutego) w mieszkaniu w miejscowości Turzany w powiecie inowrocławskim.

Pierwsze informacje, jakie przekazały w piątkowe przedpołudnie służby, były niezwykle lakoniczne. Poinformowano jedynie, że w jednym z mieszkań w niewielkiej miejscowości w gminie Inowrocław odnalezione zostały zwłoki dwóch chłopców w wieku trzech i pięciu lat. – Śmierć chłopców potwierdził lekarz, który przybył na miejsce – mówiła wówczas asp. sztab. Izabella Drobniecka z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu i dodała, że na ich ciele ujawnione zostały obrażenia, które mogły przyczynić się do ich zgonu.

W sobotę odbyła się sekcja zwłok chłopców. – W obu przypadkach, przyczyną zgonu chłopców było wykrwawienie będące skutkiem ran kłutych – mówi rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska. Jak dodaje, od obu zmarłych biegli lekarze pobrali krew do dalszych badań histopatologicznych. Jednocześnie, do szpitala przewieziona została matka dwóch chłopców. Kobieta przeszła już zabieg operacyjny, a – jak usłyszeliśmy w prokuraturze – lekarze na razie nie wyrażają zgody na to, by przeprowadzić z nią jakichkolwiek czynności. Z kobietą nie było też możliwości nawiązania jakiegokolwiek kontaktu.

Polska Agencja Prasowa dotarła do nieoficjalnych źródeł, z których wynika, że kobieta miała leczyć się psychiatrycznie. – Te informacje są przez nas weryfikowane – słyszymy od śledczych. Prokuratura bazuje w sprawie na zeznaniach, jakie w tej sprawie złożyli ojciec dzieci i babcia. Tego pierwszego w momencie tragedii miało nie być w domu. – Z uwagi na charakter sprawy, treści ich zeznań nie ujawniamy – dodaje rzecznik prokuratury.

Śledczy – jak wynika z informacji medialnych – mają też zabezpieczone narzędzie zbrodni.

0 0 votes
Article Rating
Po brutalnym zabójstwie w regionie. Śledczy mają wyniki sekcji zwłok dwóch chłopców
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
2 lat temu

Niech zdechnie w psychiatryku

Agnieszka
Agnieszka
2 lat temu

Niech aniołki spoczywają w spokoju