Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 7km/h SW
H -1 • L -1
7C
Sob
7C
Nd
6C
Pon
5C
Wt
1C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePo kradzieży rozbójniczej w sklepie okazało się, że 57-latek nie tylko to ma na sumieniu
areszt
20.06.2018 | 18:09

Po kradzieży rozbójniczej w sklepie okazało się, że 57-latek nie tylko to ma na sumieniu

Na zdjęciu: Trzy miesiące aresztu dla 57-latka. A zaczęło się od kradzieży w sklepie przy Jagiellońskiej...

Fot. Archiwum.

Na trzy miesiące do aresztu trafił 57-latek, którego zatrzymali policjanci z bydgoskiego Śródmieścia po kradzieży w sklepie przy ul. Jagiellońskiej. Po doprowadzeniu do aresztu okazało się, że kradzież nie jest jedynym zarzutem, który zatrzymany usłyszał.

W miniony piątek (15.06.18) pracownik sklepu przy ul. Jagiellońskiej w Bydgoszczy powiadomił policję, że mężczyzna, który wszedł do placówki handlowej ukradł kilka opakowań różnego rodzaju serów oraz owoce na łączną kwotę ponad 100 złotych. Po zapakowaniu łupu do reklamówki chciał wyjść z budynku. Wszystko to zauważyła ekspedientka pracująca w sklepie i próbowała odebrać mu towar. Wówczas nieuczciwy klient użył wobec niej przemocy, po czym opuścił sklep.

Rysopis mężczyzny pozwolił śródmiejskim policjantom szybko wytypować sprawcę, a zatrzymanie go było już tylko kwestią czasu.

Dwa dni później (17.06.18) 57-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu na bydgoskim Śródmieściu. Szybko też okazało się, że opisywana kradzież rozbójnicza to nie jedyne przestępstwo, którego się dopuścił. Policjanci udowodnili mu również stalking, zniszczenie mienia i drugą kradzież rozbójniczą.

Za tego typu przestępstwa może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jednak 57-latek musi liczyć się z możliwością wyższego wymiaru kary, gdyż działał w warunkach recydywy.

Oskarżyciel, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem w sprawie, poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych i skierował go do sądu. Wczoraj (19.06.18) sędzia, po analizie materiałów sprawy, przychylił się do wniosku oskarżyciela i aresztował 57-latka na 3 miesiące.


Podobne wpisy

Powiązane treści