Bydgoszcz
5C
Słonecznie
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 7 • L 4
16C
Sob
17C
Nd
18C
Pon
21C
Wt
22C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePo krwawej wigilijnej bójce. Sąd wymierzył kary trzem oskarżonym
Proces po bójce w Jordanowie_ Sąd Okręgowy Bydgoszcz - archiwum
11.12.2019 | 17:31

Po krwawej wigilijnej bójce. Sąd wymierzył kary trzem oskarżonym

Nieprawomocny wyrok zapadł w środę w bydgoskim Sądzie Okręgowym.

Na zdjęciu: Na ławie oskarżonych zasiedli Paweł D., Arkadiusz W. i Andrzej R. Cała trójka nie przyznawała się do winy.

Fot. MB

Niemal dwa lata po tragicznej w skutkach bójce w Jordanowie k. Inowrocławia, w środę bydgoski Sąd Okręgowy wydał wyrok w procesie trzech mężczyzn, którzy zasiedli na ławie oskarżonych.

Przypomnijmy: dramatyczne zdarzenia rozegrały się w nocy z 23 na 24 grudnia 2017 roku. Wówczas doszło do krwawej bójki w Jordanowie, w której uczestniczyło co najmniej kilkanaście osób. W jej wyniku zginęła jedna osoba – 29-letni mężczyzna, zaś kilka dni później zostało odnalezione ciało drugiej osoby, 26-latka. W sumie, zatrzymanych w związku z tym zdarzeniem zostało jedenaście osób. Osiem z nich złożyło wnioski o dobrowolne poddanie się karze w wysokości od roku do 2,5 roku pozbawienia wolności.

Na ławie oskarżonych bydgoskiego sądu zasiadło trzech mężczyzn. To Paweł D., Andrzej R. i Arkadiusz W., którzy nie przyznawali się do winy. W trakcie procesu, R. częściowo przyznał się do winy, chciał nawet dobrowolnie poddać się karze, ale na jego wniosek nie zgodził się prokurator. Dwaj pozostali mężczyźni nie przyznali się do winy, a temu pierwszemu śledczy postawili zarzut zabójstwa. W. postawiono zarzut rozjeżdżania samochodem innych uczestników bójki i użycia noża, zaś R. – udziału w bójce ze skutkiem śmiertelnym.

W środę, w bydgoskim Sądzie Okręgowym zapadł wyrok. I tak, Paweł D. trafi za kratki na dwanaście lat, W. usłyszał karę dwóch i pół roku więzienia, a Andrzej R. – roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Proces trwał od połowy stycznia br. Zarówno wobec D., jak i W. w poczet orzeczonej kary zaliczono już okres tymczasowego aresztowania, jaki był wobec obu stosowany.

Wyrok jest nieprawomocny, niewykluczone, że obrońcy mężczyzn będą składać od niego apelację.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści