Bydgoszcz
27C
Słonecznie
34% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 28 • L 26
24C
Sob
23C
Nd
24C
Pon
25C
Wt
27C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePo potrąceniu na Focha. 20-latek stanie przed sądem
focha
07.11.2018 | 11:57

Po potrąceniu na Focha. 20-latek stanie przed sądem

Akt oskarżenia skierowała prokuratura Bydgoszcz-Północ.

Na zdjęciu: Do potrącenia pieszych na Focha doszło w połowie lipca.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Śledczy z prokuratury Bydgoszcz-Północ skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko obywatelowi Ukrainy, który w lipcu potrącił dwie osoby na przejściu dla pieszych przy ul. Focha – dowiedziała się MetropoliaBydgoska.pl.

Na ławie oskarżonych bydgoskiego Sądu Rejonowego zasiądzie obywatel Ukrainy Andrij H. – Mężczyzna przyznał się do winy – mówi Piotr Dunal z prokuratury Bydgoszcz-Północ, która prowadziła śledztwo w tej sprawie i pod koniec października skierowała do sądu akt oskarżenia.

Przypomnijmy: w połowie lipca 20-letni Ukrainiec na przejściu dla pieszych przy ul. Focha (na wysokości Savoy’a) potrącił dwie osoby, które przechodziły na drugą stronę jezdni zgodnie z przepisami. Mężczyzna około dwustu metrów dalej porzucił auto osobowe, jakie prowadził i uciekł z miejsca zdarzenia. Ukraińca zatrzymano kilka dni później, w momencie w którym miał spakowane walizki i zamierzał uciec z miasta.

Andrijowi H. postawiono dwa zarzuty: spowodowania wypadku w ruchu drogowym, którego skutkiem jest potrącenie dwóch osób i ucieczki z miejsca zdarzenia wraz z nieudzieleniem pomocy poszkodowanym, za co grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. Nie wiadomo, czy 20-latek w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. – Zakładamy, że był trzeźwy, proszę pamiętać, że on po zdarzeniu uciekł z miejsca wypadku – podkreśla prok. Dunal.

Jak udało nam się dowiedzieć, mężczyzna na proces oczekuje w tymczasowym areszcie. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że termin pierwszej sądowej rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.


Powiązane treści