Bydgoszcz
-9C
73% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -8 • L -9
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePo potrąceniu pieszych na Focha. Jest kara dla oskarżonego Ukraińca
Andrij H._ proces po potrąceniu pieszych na Focha_ Sąd Rejonowy Bydgoszcz_ SF (2)
27.11.2018 | 15:25

Po potrąceniu pieszych na Focha. Jest kara dla oskarżonego Ukraińca

Rozprawa odbyła się w bydgoskim Sądzie Rejonowym.

Na zdjęciu: Andrij H. dobrowolnie poddał się karze.

Fot. Szymon Fiałkowski

Andrij H. skazany. Młody Ukrainiec trafi za kratki po wypadku, do którego doszło w połowie lipca tego roku na przejściu dla pieszych przy ul. Focha.

Mężczyzna siedział za kierownicą osobowego fiata uno, kiedy potrącił kobietę i mężczyznę przechodzących przez przejście dla pieszych w pobliżu Savoy’a. 20-latek spanikował, odjechał z miejsca zdarzenia i porzucił auto, a następnie chciał uciec z Bydgoszczy. W momencie, gdy próbował wyjeżdżać z miasta, mężczyznę zatrzymali policjanci. Od samego początku przyznawał się do winy. – Umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że nie zachowując należytej ostrożności, wjechał na przeciwny pas ruchu na wysokości skrzyżowania z ul. Mostową i doprowadził do potrącenia pieszych, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia – mówił prok. Przemysław Szurka, odczytując akt oskarżenia.

We wtorek odbyła się jedna rozprawa i jak się okazało – jedyna w całej sprawie. Obywatel Ukrainy podjął decyzję o dobrowolnym poddaniu się karze. – Jest mi bardzo przykro z tego, co się stało. Chcę bardzo przeprosić pokrzywdzonych – mówił na sali rozpraw. Podczas rozprawy nie składał żadnych wyjaśnień, podtrzymał te, jakie złożył w toku śledztwa. H. został na salę rozpraw doprowadzony, bowiem na wniosek prokuratury przebywa w tymczasowym areszcie.

Zarówno prokurator Przemysław Szurka z prokuratury Bydgoszcz-Północ, jak i obrońca oskarżonego adw. Anna Schulz zgodzili się co do wniosku mężczyzny o dobrowolne poddanie się karze. Sąd wymierzył mu karę roku pozbawienia wolności, pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz zapłacenie pokrzywdzonym grzywny w wysokości ośmiu tysięcy złotych. Do czasu prawomocnego wyroku, Andrij H. będzie przebywał w tymczasowym areszcie. Jak argumentował sędzia Adam Mioduszewski, istnieje ryzyko, że mężczyzna na wolności mógłby unikać wymiaru sprawiedliwości.


Powiązane treści