Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 6 • L 5
4C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
5C
Czw
7C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePo pożarze autobusu na DK25. Prokuratura wszczyna śledztwo
pożar autobusu_dk25 buszkowo - osp mąkowarsko-4
11.09.2018 | 13:23

Po pożarze autobusu na DK25. Prokuratura wszczyna śledztwo

Śledztwo prowadzi prokuratura Bydgoszcz-Północ.

Na zdjęciu: Do pożaru autobusu doszło w niedzielne popołudnie na odcinku DK25 w Buszkowie.

Fot. OSP Mąkowarsko

Śledczy z prokuratury Bydgoszcz-Północ wszczęli śledztwo w sprawie pożaru autobusu, do którego doszło w niedzielne popołudnie w Buszkowie.

Przypomnijmy: autokar zapalił się w niedzielę popołudniu. Jak udało nam się ustalić, pojazd nie należał do PKS Bydgoszcz, co pojawiało się w pierwszych komunikatach. – Autokar był wynajęty przez jedną z prywatnych firm – mówi Adam Lis z prokuratury Bydgoszcz-Północ, która wszczęła dzisiaj śledztwo w tej sprawie. – Jest ono prowadzone pod kątem bezpośredniego narażenia dla zdrowia i życia wielu osób przez przewoźnika – precyzuje.

Śledczy chcą ustalić, dlaczego doszło do pożaru, który niemal doszczętnie strawił pojazd. – Powołaliśmy już biegłego z zakresu pożarnictwa, który uczestniczył w czynnościach. Oczekujemy na jego opinię, jak i na pozostałe policyjne materiały z tego zdarzenia – dodaje prok. Lis.

W pojeździe znajdowały się 34 osoby, byli to członkowie klubu seniora z Koronowa. Na szczęście nikt nie ucierpiał. – Ci ludzie zdołali przed rozprzestrzenieniem się ognia ewakuować się z pojazdu – podkreśla prok. Adam Lis. Z ogniem walczyło pięć zastępów straży pożarnej.


Powiązane treści