Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 2 • L 1
-0C
Pt
0C
Sob
-1C
Nd
-1C
Pon
0C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoPo pożarze kamienicy przy Świętej Trójcy. „Nie ma jeszcze decyzji co do jej wyburzenia”
pożar, św. trójcy - bogusław białas (3)
28.12.2017 | 15:10

Po pożarze kamienicy przy Świętej Trójcy. „Nie ma jeszcze decyzji co do jej wyburzenia”

W poniedziałkowym pożarze dach nad głową straciły dwie rodziny.

Na zdjęciu: Z ogniem walczyło kilkanaście zastępów strażaków.

Fot. Bogusław Białas

Po poniedziałkowym pożarze kamienicy przy ulicy Świętej Trójcy dwie rodziny straciły dach nad głową. Nie ma jeszcze decyzji, czy przynajmniej część budynku będzie musiała zostać rozebrana.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ruszyła pomoc dla poszkodowanych w poniedziałkowym pożarze kamienicy przy ul. Świętej Trójcy

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, wyburzone mają zostać dwie kondygnacje kamienicy, którą objęty był ogień. O komentarz do tych informacji zwróciliśmy się do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Jak tłumaczy w rozmowie z nami Stanisław Skowroński, w sprawie obiektu przy ul. Św. Trójcy nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja. – W tym tygodniu wydamy jednak postanowienie co do wydania ekspertyz po pożarze – podkreśla Skowroński.

Z naszych ustaleń wynika, że w ekspertyzach mają zostać zawarte informacje, jakie elementy będą nadawały się do wyburzenia, a jakie do ewentualnej przebudowy. – Cała kamienica jest obecnie wyłączona z użytkowania – dodaje inspektor Skowroński.

Przypomnijmy – pożar w kamienicy przy ul. Świętej Trójcy wybuchł w poniedziałek, 25 grudnia tuż po godzinie 5:30. Z ogniem walczyło trzynaście zastępów strażaków. Skutki pożaru są opłakane: całkowicie spłonęła konstrukcja dachu kamienicy, a mocno nadpalony jest strop mieszkań na najwyższej kondygnacji.

Do tematu wrócimy.


Powiązane treści