Bydgoszcz
-3C
Lekkie opady śniegu
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H -3 • L -4
-3C
Sob
-13C
Nd
-13C
Pon
-0C
Wt
3C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoPo pożarze kamienicy przy ul. Św. Trójcy. Rusza pomoc dla poszkodowanych. „Przyda nam się wszystko”
pożar, św. trójcy - bogusław białas (4)
27.12.2017 | 09:30

Po pożarze kamienicy przy ul. Św. Trójcy. Rusza pomoc dla poszkodowanych. „Przyda nam się wszystko”

Na zdjęciu: Z pożarem kamienicy walczyło blisko trzynaście zastępów straży pożarnej.

Fot. Bogusław Białas

Rusza pomoc dla poszkodowanych w wyniku poniedziałkowego pożaru w kamienicy przy ul. Świętej Trójcy. 

Udało nam się skontaktować z Michałem Januszewskim, synem jednej z rodzin, która w pożarze straciła dach nad głową. – Odezwało się mnóstwo osób, które wyraziło chęć pomocy – napisał nam pan Michał. Jak dodał, kamienica jest zamknięta. – Proszę wszystkich ludzi o dobrym sercu o pomoc. Przyda się wszystko. Rodzice, jak i reszta sąsiadów straciła dorobek swojego życia – podkreślił Michał Januszewski.

Jak informowaliśmy, pożar kamienicy wybuchł w poniedziałek rano. Strażacy przez kilka godzin walczyli z ogniem, który wybuchł tuż po godz. 5:30. Skutki pożaru były opłakane. Całkowicie spłonęła konstrukcja dachu, a stropy mieszkań na najwyższym piętrze są uszkodzone. Na tę chwilę nie wiemy, czy kamienica będzie remontowana, czy też zostanie wydany nakaz jej zburzenia – powiedział Michał Januszewski.

Dodał nam też, że rodziny które zostały poszkodowane w wyniku poniedziałkowego pożaru, znalazły schronienie. – Na tę chwilę wszyscy są bezpieczni i mają dach nad głową – zaznaczył. Jak się dowiedzieliśmy, rodzice pana Michała ze spalonego mieszkania (wejście tam było możliwe w eskorcie strażaków i to po zakończeniu akcji gaśniczej), zdołali tylko zabrać dokumenty i leki, które są jego rodzicom potrzebne. – Udało nam się też zabrać totalnie zalany wózek inwalidzki mamy, która jest inwalidką po amputacji nogi – relacjonował Januszewski. Pozostała reszta rzeczy tak rodziców pana Michała, jak i sąsiadów pozostała w spalonych domach.

Swoją pomoc dla pogorzelców już zadeklarowała bydgoska .Nowoczesna. – Zapraszam do kontaktu ludzi dobrej woli, którzy chcieliby ofiarować sprzęt RTV, AGD, meble itp. – przekazał Piotr Stelmach, wiceprzewodniczący bydgoskich struktur partii. Jak dodał: – W Bydgoszczy i w okolicach osobiście przyjadę po dary i jak będzie to tylko możliwe (po remoncie mieszkań), przekażę je rodzinom poszkodowanych w pożarze.

Jeszcze dzisiaj za pośrednictwem Caritas Polska ma zostać uruchomione specjalne konto, na które będzie można wpłacać środki finansowe na pomoc poszkodowanym. – Już teraz dziękuję za okazaną nam pomoc. To gigantyczna sprawa, jestem tym faktem naprawdę wzruszony – zakończył Michał Januszewski.


Powiązane treści