Bydgoszcz
-2C
Słonecznie
92% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 0 • L -3
2C
Pon
1C
Wt
-1C
Sr
-1C
Czw
2C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePo rozbudowie oddział ratunkowy szpitala Biziela zyska nowy sprzęt
Szpital_Biziela_Bydg_2_wikipedia
11.06.2018 | 16:20

Po rozbudowie oddział ratunkowy szpitala Biziela zyska nowy sprzęt

Władze placówki poinformowały o otrzymaniu kolejnego dofinansowania.

Na zdjęciu: Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr Jana Biziela - wjazd na SOR.

Fot. Archiwum

Trwa rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w „Bizielu”. Dziś dyrekcja placówki poinformowała o doposażeniu oddziału w sprzęt medyczny, którego zakup został dofinansowany ze środków unijnych.

Wysokospecjalistyczny, nowoczesny sprzęt medyczny oraz aparatura medyczna już niebawem będą użytkowane na jednym z najważniejszych oddziałów w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2. W ramach projektu, którego wartość wynosi ponad 3 miliony złotych (2,5 miliona pokryły środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a 450 tysięcy – dotacja z Ministerstwa Zdrowia) w październiku do szpitala trafi 85 sztuk różnego rodzaju sprzętu, m. in. respiratory, kardiomonitory, defibrylatory czy stoły zabiegowe. O szczegółach projektu opowiedziała dyrektor szpitala dr Wanda Korzycka – Wilińska.

Nowa aparatura na pewno usprawni prace z pacjentami i zwiększy bezpieczeństwo personelu. Mam nadzieję, że przyspieszy też przyjęcie pacjentów na SOR. To wszystko jest potrzebne do diagnozy i wstępnej analizy stanu zdrowia. Sprzęty będą przydatne do bezpośredniej i codziennej pracy lekarzy – podkreśliła dyrektor.

Prorektor ds. Collegium Medicum prof. dr hab. Grażyna Odrowąż-Sypniewska podziękowała posłowi Tomaszowi Latosowi za starania na rzecz uzyskania przez „Biziel” dofinansowania i dotacji ministerialnej.

Jestem pełna podziwu dla zespołu szpitala – dla dyrekcji i wszystkich tutaj pracujących. Podziwiam wytrwałość w przygotowywaniu wszelkich projektów. Panu posłowi, w imieniu władz rektorskich, dziękuje za wsparcie i lobbowanie za możliwością realizacji tych zadań – zakomunikowała prorektor.

Kandydat PiS na prezydenta Bydgoszczy pogratulował władzom szpitala uzyskania dofinansowania.

To kolejny, ciężko wypracowany sukces. Jeżeli udaje się pozyskiwać dodatkowe środki na rozbudowy, remonty i wyposażenie, to znaczy, że jest tutaj świetna kadra zarządzająca. Są ludzie, którzy przygotowują świetne projekty. Dzięki temu pacjenci z Bydgoszczy i nie tylko będą mogli korzystać z tego sprzętu. Ochrona zdrowia jest wymieniana na pierwszym miejscu jako dziedzina, która jest szczególnie ważna dla społeczeństwa. W takich placówkach jak bydgoskie szpitale uniwersyteckie można realizować wiele potrzeb i ratować zdrowie. Jeżeli ja w czymś mogę pomóc, to jest to dla mnie wielki zaszczyt. Cieszę się, że jestem członkiem rady społecznej szpitala i z bliska mogę obserwować świetną działalność władz – podkreślił Latos.


PRZECZYTAJ WYWIAD Z TOMASZEM LATOSEM: „W polityce trzeba być idealistą”


Projekt wiąże się z trwającą rozbudową oddziału ratunkowego „Biziela”. Inwestycja warta cztery miliony złotych polega na budowie nowego budynku na terenie patio placówki, a także obejmuje przebudowę dotychczasowych pomieszczeń oddziału. Rozbudowa ma zakończyć się jesienią tego roku, ale już widoczne są jej pierwsze efekty. Ponadto szpital realizuje też inne projekty, takie jak modernizację klinik: kardiologii, ortopedii, naczyń i chorób wewnętrznych. Dyrektor do spraw administracyjno-technicznych Szpitala nr 2 Leszek Kowalik zakomunikował, że zakończyły się już trzy etapy rozbudowy SOR-u.

– Remont odbywa się przy pracy oddziału. Nie możemy pozwolić sobie na taki komfort, jakim jest jego zamknięcie. Jesteśmy na przełomie czwartego i piątego etapu prac. Część wyremontowanych pomieszczeń została już oddana do użytku. Jest to duża pomoc, ponieważ zwiększyła się przestrzeń i poprawiły się warunki pracy personelu. Doposażanie jest tym elementem końcowym – stwierdził Kowalik.

CZY WIESZ, ŻE…

Szpitalny Oddział Ratunkowy w „Bizielu” przyjął w 2017 roku 49 450 pacjentów.


Powiązane treści