Bydgoszcz
-0C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 1 • L -1
1C
Sr
0C
Czw
1C
Pt
-2C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaPo sesji rady gminy w Osielsku. Radni złożyli ważne wnioski
urząd gminy osielsko
20.03.2019 | 11:26

Po sesji rady gminy w Osielsku. Radni złożyli ważne wnioski

Na zdjęciu: Urząd Gminy Osielsko.

Fot. BB

Za nami kolejna sesja rady gminy Osielsko. O czym dyskutowali radni?

Kolejna sesja odbyła się we wtorek, 19 marca. Podczas niej radni jednogłośnie zgodzili się na przyjęcie uchwały o bonifikatach za przejęcie gruntu na własność – będzie ona udzielana od jednorazowej opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. Przyjęto też uchwałę o odrzuceniu decyzji w sprawie ulokowania inwestycji mieszkaniowej w Niemczu, przy ulicy Dunikowskiego.

Na sesji postawiono też kilka wniosków o zmiany na terenie gminy. Radny Paweł Kamiński zaapelował o konsultacje społeczne w sprawie transportu publicznego w gminie Osielsko. Stwierdził, że niedawne badanie opinii mieszkańców w sprawie tablic radarowych było dobrze przeprowadzone i władze powinny częściej używać tego typu narzędzia. Kamiński dodał, że konsultacje ws. komunikacji międzygminnej powinny być prowadzone często i cyklicznie (najlepiej rok do roku) oraz włączenie w ich prowadzenie rad sołeckich.

Radny Arkadiusz Słysz złożył natomiast wniosek o otwarcie kolejnego punktu rehabilitacyjnego na terenie gminy Osielsko, w siedzibie przychodni w Maksymilianowie. Przemysław Ziętara apelował o nowe przejścia dla pieszych i poprawę ich bezpieczeństwa na ulicy Centralnej w Osielsku i naprawy ogrodzenia boiska przy tej samej ulicy. Radny Andrzej Matusewicz nawiązał do wypowiedzi Ziętary i zaapelował o poprawę czystości na Centralnej. – Wnoszę, aby urząd wezwał starostwo do oczyszczenia ulicy – powiedział. Beata Polasik dodała, by wniosek Matusewicza uzupełnić też o inne ulice zarządzane przez powiat, m.in. Bydgoską w Niemczu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści