Bydgoszcz
16C
Słonecznie
27% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 17 • L 14
14C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
11C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiPo ślepym torze
SONY DSC
25.11.2016 | 14:07

Po ślepym torze

Rafał Bruski uważa, że miasto "pędzi jak pociąg", lecz ja się z tym nie zgodzę.

Na zdjęciu: Screen grafiki, która pojawiła się na fanpage'u Bruski RUJNUJE

Fot. Facebook

Niewątpliwie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Z pierwszego piętra ratusza ponoć widać, że „miasto pędzi jak pociąg”. Tak oświadczył bydgoski prezydent.

Oświadczył – przyspieszając o dni kilka półmetek swej prezydenckiej kadencji. Idąc kolejowym torem myślenia można powiedzieć , że przyspieszenie się może zmniejszyć lub zwiększyć.  Do równej rocznicy 30 listopada, kiedy to dwa lata temu  była II tura  samorządowych wyborów jeszcze dni kilka… No nic to. Można tylko pożartować, że na ratuszowym stanowisku czas, tak jak wspomniany pociąg, pędzi szybciej.

Warto natomiast przypomnieć wiodące wyborcze hasło pana Bruskiego: Ja buduję!  I zamienić to hasło na bardziej adekwatne: Ja obiecuję! Zapowiadane w budżecie i w mediach inwestycje miejskie dziwnym trafem zwykle około połowy roku znikają z planów. W tym roku zniknęły inwestycje za ponad 100 milionów. No ale w latach następnych, tak jak co roku się to zapowiada, nastąpi inwestycyjny wysyp… Obietnice nie kosztują nic.

A tak przy okazji owego przedwczesnego połowinkowego remanentu pan prezydent i jego zastępcy chwalą się zrealizowanymi nie swoimi pomysłami. Uczciwie, ach czego to ja wymagam, wymieńcie maszyniści „pędzącego pociągu” chociaż jedną inwestycję ważną dla miasta, dla jego rozwoju – zrealizowaną według waszego pomysłu i za załatwione przez was pieniądze.

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Podobne wpisy

Powiązane treści