Bydgoszcz
-3C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -3 • L -3
6C
Sr
6C
Czw
2C
Pt
5C
Sob
7C
Nd
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePo strzelaninie przy ul. Pomorskiej. Prokuratura umorzyła śledztwo
policyjna taśma
03.04.2018 | 12:27

Po strzelaninie przy ul. Pomorskiej. Prokuratura umorzyła śledztwo

Do strzelaniny doszło w grudniu ubiegłego roku.

Na zdjęciu: Policjanci prowadzą śledztwo w sprawie strzelaniny.

Fot. Archiwum

Z powodu niewykrycia sprawcy, śledczy umorzyli śledztwo w sprawie strzelaniny, do której doszło w grudniu ubiegłego roku.

Przypomnijmy: strzelanina miała miejsce w połowie grudnia, u zbiegu ul. Pomorskiej i Kwiatowej. Policjanci kilkanaście minut po całym zdarzeniu otrzymali informację, że do jednego z pobliskich szpitali zgłosił się mężczyzna z raną postrzałową nogi, ale nie chciał współpracować ze śledczymi i nie udzielał im żadnych informacji.

Prowadzący postępowanie śledczy z prokuratury Bydgoszcz-Północ umorzyli postępowanie. – Powodem takiej decyzji jest niewykrycie sprawcy – mówi Piotr Dunal z prokuratury okręgowej. Zaznacza jednak, że śledztwo może zostać wznowione. – Stanie się tak, jeśli policjanci w toku prowadzonych czynności operacyjnych zgromadzą nowe fakty, które pozwolą dotrzeć do sprawcy czynu. Przyznaje jednak, że poszkodowany również w toku prowadzonych czynności nie rozmawiał z policjantami i prokuraturą. – Nie był on skory do współpracy – przyznaje prok. Dunal.

W toku prowadzonego postępowania ustalono za to, że w stronę poszkodowanego 29-latka oddano jeden strzał z broni czarnoprochowej.


Powiązane treści