Bydgoszcz
7C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 8 • L 6
10C
Sob
9C
Nd
13C
Pon
13C
Wt
11C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePo tragedii na Bartodziejach. Są wyniki sekcji zwłok zmarłej 78-latki
Blok - Żmudzka 15 - Bartodzieje Bydgoszcz - JS
24.07.2019 | 23:59

Po tragedii na Bartodziejach. Są wyniki sekcji zwłok zmarłej 78-latki

Do tragedii doszło w jednym z wieżowców przy ul. Żmudzkiej na Bartodziejach.

Na zdjęciu: Blok przy ul. Żmudzkiej na Bartodziejach - to tutaj w sobotę, 13 lipca doszło do tragicznych zdarzeń, gdy 17-latek zabił 78-letnią kobietę.

Fot. Jakub Soboczyński

25 lat za kratkami może spędzić 17-latek, który przed dwoma tygodniami brutalnie skatował swoją 78-letnią sąsiadkę. Tymczasem na biurka śledczych wpłynęły wyniki sekcji zwłok zmarłej kobiety.

Jest późny wieczór w sobotę, 13 lipca. W bloku przy ul. Żmudzkiej 17-latek przychodzi do mieszkania 78-letniej kobiety. Jak informują śledczy, oboje się bardzo dobrze znali. Chłopak miał wpaść w szał, po tym jak usłyszał, że ta nie miała dla niego pieniędzy. Wówczas dokonał bestialskiego ataku na kobietę, bijąc ją pięściami i kopiąc po całym ciele, a następnie ukradł z mieszkania 78-latki pieniądze. Wpadł kilkadziesiąt godzin po całym zdarzeniu.

Podczas przesłuchania przyznał się do winy, choć treści jego wyjaśnień nie ujawniono, ze względu na dobro prowadzonego postępowania. – Cały czas prowadzimy przesłuchania świadków – mówi zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ Piotr Dunal. Jak już informowaliśmy, 17-latek za kratkami spędzi najbliższe trzy miesiące, bo sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku o zastosowanie takiego środka zapobiegawczego. Tymczasem Super Express informuje, że sprawca czynu do niedawna przebywał na terenie zakładu poprawczego w województwie zachodniopomorskim, jednakże otrzymał przepustkę.

Tymczasem na biurka śledczych z bydgoskiej prokuratury wpłynęły już wstępne wyniki sekcji zwłok zmarłej 78-latki. – Kobieta zmarła na skutek obrażeń wewnętrznych. Miała złamania żeber, mostka, kręgosłupa, zasinienia i liczne obrażenia wewnętrzne – mówi prok. Dunal. Jednocześnie od prokuratury dowiadujemy się, że 17-latek będzie przed sądem odpowiadał jak dorosły, ale maksymalnie grozi mu kara do 25 lat pozbawienia wolności (dolny wymiar to 12 lat).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści