Bydgoszcz
20C
Słonecznie
39% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 21 • L 19
16C
Sob
17C
Nd
18C
Pon
20C
Wt
23C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePo tragedii na Kanałowej. Jest tymczasowy areszt dla matki dwóch niemowląt
kanałowa - maciej rejment
26.02.2020 | 13:52

Po tragedii na Kanałowej. Jest tymczasowy areszt dla matki dwóch niemowląt

Do wniosku prokuratury przychylił się bydgoski sąd.

Na zdjęciu: Do tragedii doszło w mieszkaniu przy ul. Kanałowej.

Fot. Archiwum

Bydgoski sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował tymczasowy areszt dla 40-letniej kobiety, która utopiła dzieci w mieszkaniu przy Kanałowej na Okolu.

Wniosek o tymczasowy areszt został rozpatrzony przez sąd w miniony piątek (21.02) podczas posiedzenia na terenie szpitala w Świeciu. To właśnie tam przebywa 40-letnia Stella F., która usłyszała podczas przesłuchania zarzut podwójnego zabójstwa. Śledczy na tym etapie postępowania nie ujawniają treści zeznań kobiety, ale – jak mówi szef Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe Włodzimierz Marszałkowski – przyznała się ona do winy.

Śledczy wniosek o areszt złożyli po przesłuchaniu kobiety, na które zgodę wyrazili lekarze. Sąd przychylił się do niego i zastosował wobec kobiety tymczasowy trzymiesięczny areszt, który ma przebiegać w warunkach ambulatoryjnych. 40-latka cały czas bowiem jest w szpitalu.

Przypomnijmy, że zgodnie ze wczesnymi ustaleniami biegłych z zakresu medycyny sądowej, przyczyną zgonu dwumiesięcznych niemowląt było uduszenie w mechanizmie utopienia. Śledczy już zlecili dodatkowe badania z zakresu toksykologii i histopatologii. Na ich wyniki, podobnie jak na pełne rezultaty sekcji zwłok, trzeba będzie poczekać przynajmniej kilka tygodni.

Do tragicznego zdarzenia doszło w pierwszej połowie lutego.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści