Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Po tragedii przy ul. Klasztornej. 24-latka uniewinniona przez sąd

Dodano: 18.05.2018 | 09:30
Sąd Okręgowy Bydgoszcz

Do zdarzenia doszło w lipcu ubiegłego roku.

Na zdjęciu: Bydgoski Sąd uniewinnił Kingę B.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

W lipcu ubiegłego roku 24-letnia Kinga B. śmiertelnie pchnęła nożem swojego 29-letniego partnera. Śledczy postawili jej zarzut, ale sąd uniewinnił ją.

Do tragedii doszło w lipcu ubiegłego roku w jednym z mieszkań przy ul. Klasztornej. 24-latka miała użyć narzędzia podczas kłótni z partnerem. W areszcie kobieta przebywała wraz ze swoją roczną córką.

Podczas środowej rozprawy sąd uniewinnił Kingę B. – Sąd przyjął, iż kobieta działała w środkach obrony koniecznej – uzasadniał sędzia Tomasz Pietrzak. Jak dodawał, ta sprawa była trudna do rozpoznania. Oskarżona od samego początku uzasadniała, że się broniła przed 29-latkiem, który był wówczas pod znaczącym wpływem alkoholu. Miał ją zaatakować i uniemożliwić wyjście z mieszkania.

Krzysztof D. miał być tak agresywny, że na ciele oskarżonej były liczne ślady świadczące o uderzaniu o kant łóżka, mebli. – Co kobieta ma zrobić, gdy ma naprzeciw siebie rozjuszonego napastnika? – pytał sędzia Pietrzak. I dodawał: – Kobieta, która jest bita w twarz, ciągnięta za włosy i bita, ma przy sobie płaczące dziecko. To klasyczny przykład obrony własnej – argumentował.

Wyrok jest nieprawomocny, a rodzina zabitego 29-latka nie zgadza się z nim. Prokurator czeka na pisemne uzasadnienie. Śledczy domagali się dla kobiety kary 4,5 roku pozbawienia wolności. Kingi B. nie było na sali rozpraw, po poprzednim posiedzeniu sądu kobiecie uchylono środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.