Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Po tragedii w szpitalu. Jest śledztwo prokuratury po śmierci 35-latka

Dodano: 15.02.2018 | 19:42

35-latek wyskoczył z okna, mimo reanimacji nie udało się go uratować.

Na zdjęciu: Do tragedii na terenie bydgoskiego szpitala doszło w miniony weekend.

Fot. Stanisław Gazda

Ruszyło śledztwo bydgoskiej prokuratury po tragedii na terenie szpitala obserwacyjno-zakaźnego, gdzie z okna wyskoczył 35-letni mężczyzna.

Do tej tragedii doszło w minioną niedzielę. Jak ustalili śledczy, 35-latek wszedł w pewnym momencie na okno pokoju na trzecim piętrze, a następnie z niego wyskoczył. Mimo reanimacji, mężczyzny nie udało się uratować.

Prokuratura już otrzymała wyniki sekcji zwłok zmarłego. – Sekcja zwłok została przeprowadzona we wtorek – informuje nas Adam Lis  z prokuratury Bydgoszcz-Północ, która rozpoczęła prowadzenie śledztwa. Z wyników sekcji wynika, że przyczyną zgonu 35-latka były obrażenia klatki piersiowej i głowy. Jak ustalono, w chwili tragedii w pokoju wraz z mężczyzną znajdowała się kobieta. Jak dodaje prok. Lis, nie ma dowodów świadczących o tym, by do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie. Aby mieć pełen obraz, pobrano od zmarłego próbki krwi, by ustalić również, czy w chwili tragedii zmarły był pod wpływem alkoholu.

– Mężczyzna przebywał w placówce w związku z problemami zdrowotnymi, miał schorzenia psychiczne – mówi prokurator Adam Lis. Śledczy dokonali już także pierwszych przesłuchań, zarówno personelu placówki, jak i pacjentów. Badana będzie także dokumentacja medyczna 35-latka. Jak podkreśla prok. Lis, chodzi o to, by sprawdzić, czy zmarły został przez lekarzy właściwie zdiagnozowany.

Szymon Fiałkowski