Bydgoszcz
3C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 4 • L 3
6C
Nd
6C
Pon
5C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePo tragicznej kąpieli na Piaskach. Powołano zespół biegłych
policja
25.06.2018 | 17:24

Po tragicznej kąpieli na Piaskach. Powołano zespół biegłych

Do tragedii doszło niespełna dwa tygodnie temu.

Na zdjęciu:

Fot. Archiwum

Śledczy z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ wyjaśniają przyczyny tragicznej w skutkach kąpieli na Piaskach. W Brdzie utonął 22-latek.

Przypomnijmy: 15 czerwca grupa kilku osób przy ul. Smukalskiej (dzielnica Piaski) kąpała się w Brdzie. Trzy osoby zdołały o własnych siłach wyjść na brzeg, natomiast jednej to się nie udało. Po wezwaniu na miejsce strażaków (działały tam trzy zastępy wraz z zespołem nurków) i przeczesaniu dna rzeki, odnaleziono ciało 22-letniego mężczyzny.


CZYTAJ WIĘCEJ: „To mogło być samobójstwo”. Nowe ustalenia śledczych po śmierci 65-latka w Czarżu


– Osoby, które były na brzegu wskazały nam miejsce, w którym mógł przebywać 22-latek – mówili nam strażacy. Na miejscu tragedii pracowali policjanci i prokurator. Śledczy przeprowadzili już sekcję zwłok zmarłego. Jak udało nam się ustalić, prokuratura chce ustalić, czy w chwili tragedii mężczyzna był pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

– Powołaliśmy zespół biegłych do tej sprawy – mówi Piotr Dunal z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ. I dodaje, że za około trzy-cztery tygodnie, na biurko prokuratora wpłynie opinia po przeprowadzonej sekcji. – Najprawdopodobniej przyczyną śmierci 22-latka było samoistne utonięcie – dodaje prok. Dunal. Śledczy nadal jednak przesłuchują świadków, w tym pozostałych uczestników feralnej kąpieli.


Powiązane treści