Bydgoszcz
14C
Słonecznie
66% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 16 • L 13
17C
Sr
18C
Czw
22C
Pt
17C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePo zabójstwie w pobliżu dworca PKP. Jest akt oskarżenia przeciw podejrzanemu 27-latkowi
Eltra i Dworzec PKP_SG (7) (Copy)
14.03.2018 | 17:22

Po zabójstwie w pobliżu dworca PKP. Jest akt oskarżenia przeciw podejrzanemu 27-latkowi

Podejrzany usłyszał dwa zarzuty.

Na zdjęciu: Do morderstwa w pobliżu dworca głównego doszło w lipcu 2017 r.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Śledczy z prokuratury Bydgoszcz-Północ wysłali do sądu akt oskarżenia przeciwko Tomaszowi B., który w lipcu ubiegłego roku zabił mężczyznę.

Mężczyzna odpowie przed sądem za zabójstwo 24-letniego Dawida M. Do tej tragedii doszło w połowie lipca 2017 r. W toku prowadzonego postępowania, podejrzany nie przyznał się do winy i odmawiał składania jakichkolwiek wyjaśnień.

Informację o wysłaniu aktu oskarżenia potwierdził nam Dariusz Bebyn, szef prokuratury Bydgoszcz-Północ, która prowadziła postępowanie w tej sprawie. – Mężczyźnie łącznie postawiliśmy dwa zarzuty – mówi prok. Bebyn. Pierwszy zarzut dotyczy zabójstwa 24-latka, a warto nadmienić, że w 2009 roku Tomasz B. był już przez sąd skazany na osiem lat więzienia za usiłowanie zabójstwa. – Tomasz B. zadał cztery ciosy kastetem wyposażonym w ostrze w głowę, szyję i klatkę piersiową i działał z zamiarem ewentualnym, to jest zabiciem 24-latka – dodaje Dariusz Bebyn.

To nie koniec, bo jak się dowiedzieliśmy w prokuraturze 27-latkowi postawiono jeszcze jeden zarzut. Dotyczy on znieważenia podczas wykonywania czynności służbowych jednego z funkcjonariuszy służby więziennej, do czego miało dojść w październiku 2017 r. Tomaszowi B. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.


Powiązane treści