Bydgoszcz
-8C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H -8 • L -8
-11C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
2C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnalePo zderzeniu karetki z osobówką na ul. Fordońskiej. Kto poniósł konsekwencje?
kolizja_fordonska_karetka_nadesłane
06.01.2017 | 13:53

Po zderzeniu karetki z osobówką na ul. Fordońskiej. Kto poniósł konsekwencje?

Wracamy do głośnej sprawy zderzenia, do którego doszło w środowy wieczór.

Na zdjęciu: Do zderzenia doszło w środę wieczorem na skrzyżowaniu ulic: Fordońskiej z Kazimierza Wielkiego i Łęczycką.

Fot. nadesłane

500 złotych mandatu, pięć punktów karnych oraz pouczenie – takie są prawne konsekwencje środowej kolizji, w której brały udział: osobowy volkswagen passat oraz jadąca na sygnale karetka pogotowia. Do zdarzenia doszło na ulicy Fordońskiej na skrzyżowaniu z ulicami: Łęczycką oraz Kazimierza Wielkiego.

ZOBACZ TAKŻE: Tak doszło do wypadku karetki na ulicy Fordońskiej. Mamy nagranie od Czytelnika [WIDEO]

Mandatem i punktami karnymi został ukarany kierowca osobówki. Policjanci uznali bowiem, że nie zachował on ostrożności podczas pokonywania skrzyżowania (jechał od strony mostu im. Kazimierza Wielkiego w stronę Łęczyckiej, miał zielone światło). Funkcjonariusze twierdzą, że powinien zauważyć, iż inne pojazdy zatrzymały się przez przecięciem ulic, aby ustąpić pierwszeństwa karetce na sygnale. Pouczony został z kolei kierowca ambulansu, na którym także spoczywa obowiązek zachowania w takich sytuacjach szczególnej ostrożności.

W wyniku zderzenia poszkodowana została załoga karetki. Ratownicy trafili do szpitala Jurasza, ale po kilkunastogodzinnej obserwacji zostali wypisani do domu. Kierowcy volkswagena nic się nie stało. Spore są za to szkody materialne – oba uczestniczące w kolizji pojazdy zostały znacząco uszkodzone. Straty to około kilkadziesiąt tysięcy złotych.


Powiązane treści