Bydgoszcz
1C
Słonecznie
71% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 1 • L 0
2C
Pt
6C
Sob
7C
Nd
6C
Pon
5C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaPo Złotą Żabę i nie tylko – już za miesiąc startuje Camerimage
770px-Opera_Nova_Camerimage_2011a
15.10.2016 | 15:53

Po Złotą Żabę i nie tylko – już za miesiąc startuje Camerimage

W sobotę upływa termin na zgłoszenia chętnych, którzy w roli wolontariuszy pomogą w obsłudze festiwalu.

Na zdjęciu: Tegoroczny festiwal Camerimage rozpocznie się 12 listopada.

Fot. archiwum

Już za kilka tygodni do Bydgoszczy ponownie przyjadą gwiazdy światowego kina. Okazją do wizyty w naszym mieście będzie 24. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage.

Tygodniowa impreza rozpocznie się 12 listopada. W trakcie jej trwania będzie można nie tylko obejrzeć oryginalne projekcje, które nie pojawiają się w kinowych sieciówkach, ale również wziąć udział w warsztatach, wystawach i spotkaniach, na których zagoszczą znani reżyserzy czy aktorzy. W poprzednich edycjach festiwalu udział wzięli m.in. David Lynch, Oliver Stone czy Roman Polański. W tym roku w centrum festiwalowym mieszczącym się w budynku Opery Nova pojawi się chociażby Michael Chapman, który podczas Camerimage odbierze nagrodę za całokształt twórczości. Do naszego miasta przyjechać powinien również Jay Rosenblatt nagrodzony za wybitne osiągnięcia w filmie dokumentalnym. Nazwiska kolejnych laureatów będą stopniowo ujawniane na stronie internetowej festiwalu.

Tam też wkrótce powinien pojawić się dokładny program tegorocznej edycji Camerimage. Udział w poszczególnych wydarzeniach będzie płatny. Pojedyncze wejściówki będą dostępne w sprzedaży dopiero w listopadzie. Jak na razie nabyć można karty wstępu umożliwiające udział we wszystkich atrakcjach organizowanych w ramach festiwalu. Cennik oraz informacje o sposobie ich zakupu zamieszczone są na wspomnianej stronie internetowej. Przedsprzedaż trwa do końca października.

Zakup karty wstępu to bardzo dobra opcja dla tych, którzy chcą uczestniczyć w większości wydarzeń organizowanych w ramach festiwalu. Jednak osoby pragnące wyjść z grona biernych obserwatorów, powinny rozważyć opcję dołączenia do grupy wolontariuszy i stać się współtwórcami tegorocznej edycji Camerimage. Zgłoszenia można przesyłać do 15 października za pomocą specjalnego formularza dostępnego na witrynie internetowej festiwalu.

 Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne, podczas których zostanie sprawdzona przede wszystkim znajomość języka angielskiego. To ta umiejętność jest najbardziej poszukiwana wśród chętnych osób. Zadaniem wolontariuszy jest pomoc gościom i dbanie o porządek w całym centrum festiwalowym i innych obiektach wykorzystywanych na potrzeby imprezy: Multikinie, Wyższej Szkole Gospodarki i Miejskim Centrum Kultury. Do wyboru jest pięć sekcji wolontariatu: grupa logistyczna, opiekunowie gości, recepcja, biuro obsługi prasy oraz sekcja techniczna. Ilu ludzi poszukują organizatorzy? – Zwykle mamy około 250 wolontariuszy i myślę, że w tym przedziale będziemy się obracać – mówi Karolina Ciechońska z Fundacji Tumult organizującej Camerimage.

Ponadto, do 23 października na stronie internetowej imprezy można również zgłaszać chęć nieodpłatnego przyjęcia pod swój dach studenta na czas trwania festiwalu. Osoby, które zdecydują się na ten krok, otrzymają festiwalowe akredytację.


Powiązane treści